Кабмін доручив ряду владних органів надати пропозиції щодо покращення конкурентоспроможності паливних ринків як відповідь на звернення Антимонопольного комітету України.
     Кабінет Міністрів України розглянув пропозиції Антимонопольного комітету з даного питання на ринках нафти та нафтових продуктів, й постановив, що відповідні державні організації мають надати узгоджені пропозиції про шляхи урегулювання конкурентоспроможності.
     Насамперед, необхідно перекласти розмір податку на роздрібну реалізацію нафтопродуктів до ставки базового акцизу з імпорту та виробництва пального. Про це раніше заявили голова Державної фіскальної служби Роман Насиров, київський міський голова Віталій Кличко, голова парламентського комітету з питань податкової і митної політики Ніна Южаніна. Нагальним також є питання розвитку біржової торгівлі нафтопродуктами та посилення контролю за законністю встановлення газових модулів.
     У Києві, за оцінкою експертів, близько 70% зниженого газу продається нелегально. Тому існування такого роздрібного акцизу сприяє розвитку «сірого ринку» палива, тобто підприємці ухиляються від його сплати, таким чином й отримують несправедливі переваги перед сумлінними операторами.