Інформаційне агентство УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

ВОЇНИ ССО ВІДПРАЦЮВАЛИ ДІЇ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР

ВОЇНИ ССО ВІДПРАЦЮВАЛИ ДІЇ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
117749 ПЕРЕГЛЯДІВ

Морозним ранком колона військових авто прибуває до місця тренування - берега великого озера. Зимовий циклон, що приніс Україні сніг і двадцятиградусний мороз, тут відчувається сповна. Водойма вкрита товстим шаром криги, а відкриті ділянки тіла замерзають тільки-но виходиш на свіже повітря. І хоча група забезпечення заздалегідь підготувала ополонки для навчання, через мороз ті швидко вкриваються льодом - повсякчас його доводиться пробивати палицями.

Навчання воїнів співпали з великим християнським святом - Богоявленням, що в народі називають Водохрещем. Тож, поруч із бійцями - і капелан військової частини, який на самому початку тренувальних заходів благословляє своїх підопічних і освячує воду.

Інструктаж - першочергова частина навчань. Військовослужбовцям роз`яснюють, які ситуації можуть трапитися на заледінілих водоймах і як діяти аби врятувати себе, побратимів і виконати поставлене завдання.

Оператори відпрацьовують вправи поодинці, двійками та трійками. Один із моментів - вміти самостійно вибратися із льодового провалу. До слова, вояк має зробити це у повному комплекті польового спорядження.

Наступний крок - не допустити аби у людини, яка щойно побувала у крижаній воді не сталося переохолодження. Тут воїни використовують спосіб зігрівання термоковдрою в колі.

Інший етап тренувань - надання першої медичної допомоги потерпілому в польових умовах. Воїни ССО опрацьовують ситуацію, коли постраждала людина не може дихати при ознаках спазмової реакції організму.

Кожна така вправа відточує алготими дій у різноманітних ситуаціях, що можуть статися під час виконання бойового завдання. Бійці долають стрес в умовах, що раптово змінюються і випробовують на собі дію крижаної води. Зокрема, одним із завдань було пронирнути під кількома льодовими ділянками і не промахнутися у спробі виринути на поверхню.

В той час, коли для багатьох українців суворі холоди принесли лише дискомфорт - підрозділи ССО України використали зміни погоди на свою користь: попрацювали над відточенням навичок з безпечного поводження на кризі. І вчергове довели готовність виконувати завдання за призначенням за будь-яких умов.

Джерело: https://sof.mil.gov.ua/news/203-voyini-sso-vidpracyuvali-diyi-v-umovah-nizkih-temperatur

Теги: ССО, ЗСУ,Сили спеціальних операцій

Передрук матеріалів, використання фото, відео дозволяється тільки за умови посилання на «Інформаційне агентство УНТ» та зазначення автора. «Інформаційне агентство УНТ» не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Редактор: redaktor@unt.ua

© 2018 Інформаційне агентство УНТ Українське Народне Телебачення

Мої відео