Інформаційне агентство УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

На СБУ подали в суд через втаємничення електронних декларацій

На СБУ подали в суд через втаємничення електронних декларацій
136894 ПЕРЕГЛЯДІВ

СБУ звинуватили в приховуванні електронних декларацій. Позов до суду надійшов від громадської організації Центр протидії корупції. Члени організації вважають протиправними дії СБУ, результаті яких декларації працівників було подано у закриту систему, доступ до якої є лише в працівників Служби.

Судовий позов був оприлюднений 6 березня в Київському окружному адміністративному суді. Активісти хочуть з допомогою суду примусити СБУ оприлюднити зміст декларацій і надати дані про власність керівника і слідчих. Центр протидії корупції нарахував всього 8 співробітників СБУ, які не побоялися оприлюднити інформацію своїх декларацій, а саме 7 працівників обласних управлінь Служби і тільки один працівник Центрального. Приховування документів під виглядом «державної таємниці» не могло статися без участі голови СБУ. Це підтверджують документи, які додані антикорупціонерами до судового позову.

НАЗК у серпні минулого року запустив систему прийому електронних декларацій, але не розробили спеціальної процедури для посад, інформація про яких вважається державною таємницею. Цим зайнялася Служба безпеки. І тепер її схему зможе використати будь-який державний орган із секретним відділом.

Центральне управління СБУ розробило свою систему обробки інформації, яка слугує сховищем для електронних декларацій усіх працівників служби. Після цього приховати свою декларацію може будь-який працівник, навіть якщо інформація з його декларації є повністю публічною. Таким чином всі посадовці, які на даний час повинні були подати електронні декларації в звичайному порядку, мусять бути притягнуті до відповідальності.

Передрук матеріалів, використання фото, відео дозволяється тільки за умови посилання на «Інформаційне агентство УНТ» та зазначення автора. «Інформаційне агентство УНТ» не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Редактор: redaktor@unt.ua

© 2018 Інформаційне агентство УНТ Українське Народне Телебачення