Інформаційне агентство УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

З вулиць зникнуть волонтери-попрошайки

З вулиць зникнуть волонтери-попрошайки
26579 ПЕРЕГЛЯДІВ

Вони є у кожному місті, на центральних площах, у суспільному транспорті – вони волонтери і їх жалісні фрази та заклики ви почуєте ще здалеку


Вони є у кожному місті, на центральних площах, у суспільному транспорті – вони волонтери і їх жалісні фрази та заклики ви почуєте ще здалеку. Не всі ризикують кидати гроші в їх прозору скриньку, адже не зважаючи на оберемок документів, ми не можемо бути на 100% впевнені, що кошти підуть саме на лікування тих чи інших осіб.
Від сьогодні Верховна Рада зобов’язує платити офіційним волонтерським організаціям податки.
Як зазначають народні обранці, не будуть відраховувати відсоток у казну лише ті фонди, які ввійдуть у список КабМіну. Дані списки будуть створюватися в ручному режимі.
Загалом, ідеєю задоволені не всі благочинні організації. Ганна Гулевська-Черниш, голова Українського форуму благочинності, вважає, що навіть у Європі, де абсолютно всі організації знаходяться під контролем держави такої практики немає. За її словами, благочинність взагалі не повинна обкладатися податком, адже зникне сама ціль такої допомоги.
«Такий закон у нас в Україні вже давно створили: ще пів року тому, але ніхто за 6 місяців, що є в принципі тривалим терміном, не зайнявся розробкою механізму його впровадження. Що взагалі будуть собою являти ці списки, створені вручну? Це безумовно ускладнює життя легальних волонтерських організацій. Крім того, є інформація, що перевага у списках КабМіну буде надаватися міжнародним волонтерським організаціям» - скаржиться Ганна і акцентує увагу на тому, що це не зменшить в принципі корупції серед волонтерських організацій, а посилить дискримінацію та знівелює авторитет легальних фондів перед українцями.

Передрук матеріалів, використання фото, відео дозволяється тільки за умови посилання на «Інформаційне агентство УНТ» та зазначення автора. «Інформаційне агентство УНТ» не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Редактор: redaktor@unt.ua

© 2018 Інформаційне агентство УНТ Українське Народне Телебачення