Інформаційне агентство УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

Чиновник чи махінатор: як сьогодні намагалися обібрати в Києві одну з кав’ярень

Чиновник чи махінатор: як сьогодні намагалися обібрати в Києві одну з кав’ярень
185973 ПЕРЕГЛЯДІВ

Якщо ви змогли відкрити торгівельну чи харчову «точку» - чекайте, що до вас будуть регулярно навідуватися різні бюрократи, які будуть вимагати ряд документів, або, як сталося у нашому випадку – хабар.


Що таке бізнес в Україні? Це митарство з документами, різними інспекціями та органами влади. Якщо ви змогли відкрити торгівельну чи харчову «точку» - чекайте, що до вас будуть регулярно навідуватися різні бюрократи, які будуть вимагати ряд документів, або, як сталося у нашому випадку – хабар.
До віконця, підходить чоловік з фотоапаратом і заявляє, що він з відомства, яке займається збереженням міської архітектури. Не показуючи ніяких документів, починає вимагати ряд свідоцтв, що має йому на місці надати продавець. На прохання баристи показати посвідчення, чолов’яга дістав фотоапарат, де є знімки меню, прикріпленого до стіни кав’ярні і почав зі скандалом виясняти, чому воно там висить.
Справа в тому, що сама торгівельна точка представляє собою приватне підприємство, яке викупило приміщення і сплачує податки за користування своєю територією. Вивіска, що знаходиться поруч є нічим більшим, ніж меню. Псевдо-інспектор декілька раз зауважив, що він, як вповноважена особа, вбачає у борді рекламу, яку не дозволено, за його словами тут розміщувати.
Продавчиня зазначає, що всі документи є, демонструє свідоцтво. На прохання чолов’яги дати йому ці буквально на руки (оригінали) – вона відмовляє, на що слідує наступне: «Я ваші вивіски просто демонтую. Ось так».
Самі власники кав’ярні зазначають, що такі візити люди без посвідчень наносили не раз і що разу погрожували ледь не весь заклад закрити, при цьому неоднозначно натякали на хабар.
«У нас є всі необхідні документи. Всі відомства про це знають. Якщо наступного разу знову прийдуть якісь особи – ми викличемо міліцію. Нехай вже правоохоронці встановлюють хто це і якщо це чиновник, що вимагає хабар – нехай карають по закону».

Передрук матеріалів, використання фото, відео дозволяється тільки за умови посилання на «Інформаційне агентство УНТ» та зазначення автора. «Інформаційне агентство УНТ» не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Редактор: redaktor@unt.ua

© 2018 Інформаційне агентство УНТ Українське Народне Телебачення