Інформаційне агентство УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

Антикорупційне бюро хочуть зробити підконтрольним

Антикорупційне бюро хочуть зробити підконтрольним
186036 ПЕРЕГЛЯДІВ

«Знову ці політичні схеми», - приблизно так відреагували українці у мережі на те, що будуть введені зміни до закону «Про прокуратуру».


«Знову ці політичні схеми», - приблизно так відреагували українці у мережі на те, що будуть введені зміни до закону «Про прокуратуру».
З одного боку, звісно є позитивні моменти, такі як скорочення чисельності працівників, наприклад. Проте, у цій великій бочці меду знайшлася і ложка дьогтю. Експерти Центру протидії корупції вважають, що новий закон зробить Антикорупційне бюро залежним від Генеральної прокуратури, що в принципі суперечить філософії створення даного органу.
«Якщо уважно все прочитати, то ви все зрозумієте одразу», - розповідає голова правління “Центру протидії корупції” Віталій Шабунін і додає: «Вони фактично прибирають головну засаду обрання людей до Антикорупційного бюро. Якщо цей закон приймуть – зникне прозорість конкурсу серед кандидатів».
Справа в тому, що за новим законопроектом членів комісії, яка обирає працівників Антикорупційного бюро буде призначати Генеральний прокурор, парламент та Президент. Якщо до законодавчої та виконавчої гілки влади у Центру протидії корупції претензій – немає, то щодо ГПУ виникає багато питань.
«Закон пройшов вже перше читання. Якщо його підтримують депутати ще й у наступних читаннях, то фактично всі антикорупційні заходи будуть знівельовані», - зазначають у Центрі протидії корупції.
Слід зазначити, що законопроект у першому читанні підтримали 265 народних депутатів. Тим не менш, окремі фракції просять розглянути вимоги Центру протидії корупції, а також внести поправки до законопроекту.

Передрук матеріалів, використання фото, відео дозволяється тільки за умови посилання на «Інформаційне агентство УНТ» та зазначення автора. «Інформаційне агентство УНТ» не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Редактор: redaktor@unt.ua

© 2018 Інформаційне агентство УНТ Українське Народне Телебачення