Інформаційне агентство УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

Остерігайтеся підозрілих номерів

Остерігайтеся підозрілих номерів

Днями раніше ми розповідали, як під виглядом банківських працівників аферисти обікрали пенсіонерку, тепер настав час поділитися історією про те, як псевдо-оператори намагаються обікрасти людей.


Днями раніше ми розповідали, як під виглядом банківських працівників аферисти обікрали пенсіонерку, тепер настав час поділитися історією про те, як псевдо-оператори намагаються обікрасти людей.
Якщо вам дзвонять і представляються працівниками банку, в якому ви тримаєте картку – не слід одразу вірити незнайомцю. Вам ймовірніше за все телефонують просто-на просто аферисти.
«Мені подзвонили з дивного номеру, точніше сумнівним був код «056». Зазвичай з такого номеру телефонували з Приват банку», - розповідає Олена, постраждала.
«Вони сказали, що є представниками, назвали моє ім’я і спитали чи чекаю я переводу грошей. До речі, саме в той день дзвонив мені чоловік і спитав чи можна купити пульт. Я просто продаю старі речі через Інтернет. Коли мені зателефонували з банку – одразу почали питати, який в мене залишок на картці. Я, звісно спитала, навіщо. «Заблокуємо картку», - відповіли мені. А у голові одразу проскочило, що не можуть так просто з банку телефонувати і питати кількість грошей залишку/надходження. Після абсолютно беззмістовних 10 хвилин виявлення, нащо консультанту, який до речі не представився мені, ці дані. З другого боку лінії – сказали, що мою картку буде заблоковано і відновити неможливо», - поділилася історією жінка.
Консультанти банку застерігають, що самі працівники не можуть дзвонити і питати якісь персональні дані, включаючи номер картки і залишок коштів на ній.
«У нас навіть у правилах безпеки користувача під пунктом 5 написано, що не можна повідомляти свої дані, ким би не називалися люди, що телефонують. Більше того, у вихідні дні ми не здійснюємо планові дзвінки своїм клієнтам», - попереджає Олександр Шульга, оператор «Приват банку». Знати – значить перемагати. Не повідомляйте зловмисникам своїх даних.

Передрук матеріалів, використання фото, відео дозволяється тільки за умови посилання на «Інформаційне агентство УНТ» та зазначення автора. «Інформаційне агентство УНТ» не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Редактор: redaktor@unt.ua

© 2018 Інформаційне агентство УНТ Українське Народне Телебачення