Інформаційне агентство УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

У Болгарії офіційно відкрито пам’ятник Тарасові Шевченко

У Болгарії офіційно відкрито пам’ятник Тарасові Шевченко
107964 ПЕРЕГЛЯДІВ

Відтепер столиця Болгарії Софія є тим містом, де можна побачити революціонерів двох країн майже поряд. Бронзовий монумент висотою три метри, котрий увічнив українського поета, письменника, пророка та генія Тараса Шевченка, офіційно відкрито. А знаходиться він неподалік від пам'ятника болгарину Христо Ботеву, дуже схожому на Шевченка завдяки власним революційним, творчим та національним ідеям.

Відкриття пам'ятника Шевченку стало однією з важливих частин робочого візиту президента України Петра Порошенка до Болгарії. Варто відзначити, що Росен Плевнелієв - президент Болгарії – усіляко сприяв вищезазначеній культурній інтеграції, а сам Петро Порошенко наголосив на тому, що сусідство українського та болгарського поетів не є випадковим, оскільки кожен з них у свій час надихав мільйони сердець на священну боротьбу за власні духовність, свободу та незалежність.

Цікаво, що пам'ятник Тарасу Шевченко встановили ще у травні 2009-го року. Проте, офіційно відкрили тільки зараз. Складається монумент також і з національних українських символів – рушника та калини, котрі органічно злилися у бронзі, аби вічно уособлювати нашу державу та багатий духовний досвід українців.

 


Передрук матеріалів, використання фото, відео дозволяється тільки за умови посилання на «Інформаційне агентство УНТ» та зазначення автора. «Інформаційне агентство УНТ» не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Редактор: redaktor@unt.ua

© 2018 Інформаційне агентство УНТ Українське Народне Телебачення