Інформаційне агентство УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

Президент України Петро Порошенко: перемир’я під загрозою

Президент України Петро Порошенко: перемир’я під загрозою
105967 ПЕРЕГЛЯДІВ

Припинення вогню, про яке в четвер домовилися в Мінську, може закінчитися, не розпочавшись, оскільки сепаратисти продовжують обстріли, попередив Петро Порошенко.


Припинення вогню, про яке в четвер домовилися в Мінську, може закінчитися, не розпочавшись, оскільки сепаратисти продовжують обстріли, попередив Петро Порошенко. Відповідальність за збереження напруженості він поклав на Росію.

Відповідно до угоди, досягнутої 12 лютого після 16-годинного переговорного марафону у форматі «нормандської четвірки», перемир’я набирає чинності з 00:00 годин за місцевим часом у неділю.

За інформацією журналістів із зони конфлікту, менш ніж за добу до призначеного часу немає ніяких ознак ослаблення напруження бойових дій.
Такі ж дані надали спостерігачі ОБСЄ. «Ми переконані, що Мінська угода - єдиний шлях до сталого перемир’я», - заявив прес-секретар місії Майкл Босюрків.

Понад десять мирних жителів загинули у п’ятницю на сході України в результаті артилерійських а ракетних обстрілів, в яких сторони звинувачують один одного. Згідно з даними українських властей, вибухом було вбито два відвідувача кафе в селищі Щастя Луганської області. У місті Артемівськ Донецької області таким же чином загинули три людини, включаючи семирічну дитину.Командування сепаратистів говорить про сім загиблих, що перебувають під їх контролем в Донецьку та Горлівці.

«Ми переконані, що Мінська угода у великій небезпеці. На жаль, російські наступальні операції посилилися. Після того, що ми досягли в Мінську, це не тільки атака на українських мирних жителів, це атака на мінські результати, причому без пояснення », - заявив Петро Порошенко.
Заступник міністра оборони України Петро Мехед припустив, що сепаратисти бажають в останні години «підняти свій прапор над Дебальцеве». «Україна очікувала ескалації і приймає всі необхідні заходи», - додав він.
«Якщо в ніч на неділю не буде двостороннього припинення вогню, ми будемо закликати до скликання надзвичайної зустрічі Європейської Ради», - сказав Президент України Петро Порошенко під час переговорів у Києві з угорським прем’єром Віктором Орбаном.

                                           

На прес-конференції в Брюсселі в четвер, 12 лютого, канцлер Німеччини Ангела Меркель не виключила введення нових санкцій відносно Москви, якщо припинення вогню на сході України не буде дотримуватися.
Представник держдепартаменту США Джен Псакі в п’ятницю, 13 лютого, заявила, що сепаратисти в Донбасі, ймовірно, продовжують отримувати російську зброю, і попередила, що, якщо інформація підтвердиться, Вашингтон і його союзники знайдуть способи впливу на ситуацію.

Передрук матеріалів, використання фото, відео дозволяється тільки за умови посилання на «Інформаційне агентство УНТ» та зазначення автора. «Інформаційне агентство УНТ» не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Редактор: redaktor@unt.ua

© 2018 Інформаційне агентство УНТ Українське Народне Телебачення