Інформаційне агентство УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

Порошенко: співпраця з ЄБРР – головний шлях до реформ

Порошенко: співпраця з ЄБРР – головний шлях до реформ
79485 ПЕРЕГЛЯДІВ

16 лютого Президент України зустрівся з Президентом Європейського банку реконструкції та розвитку Сумою Чакрабарті.


Для України співробітництво з ЄБРР є дуже важливим. У даній співпраці зацікавлене і керівництво банку. Його президент зазначив, що для ЄБРР співробітництво також є пріоритетним. Крім того Чакрабарті висловив слова співчуття у зв’язку із загибеллю людей на Сході України через військовий конфлікт.

У свою чергу Порошенко повідомив про низку реформ.  Він зазначив, що проект нової угоди з МВФ близький до завершення і висловив сподівання на те, що Меморандум з Міжнародним валютним фондом буде скоро підписано.

Глава держави заявив про прогресивні кроки у реформуванні, а саме – про боротьбу з корупцією. Найближчим часом буде створене Антикорупційне бюро, впроваджено судову реформу і відбудеться спрощення умов ведення бізнесу (законопроект дерегуляції було прийнято Верховною Радою 12 лютого). Президент наголосив на важливості співпраці з Банком: "Ми розраховуємо на значне збільшення інвестицій з боку ЄБРР, а також на те, що ЄБРР підтримає нас на шляху реформ в частині взаємодії з Національною радою реформ".

В ході розмови було порушено тему фінансової стабілізації в Україні. Франсіс Маліж, директор з питань Східної Європи та Кавказу, представив позицію банку стосовно реформ у енергетичному та банківському секторах економіки. Він висловив думку стосовно реформування НАК «Нафтогаз України» - закупівля сучасного обладнання, імпорт реверсного газу й встановлення правил щодо його закупівлі, які забезпечать прозорість згаданих дій. "Все це має добре спрацювати, разом з співпрацею України з МВФ в контексті підвищення тарифів на газ та субсидування незахищених верств населення",- запевнив Маліж. Також актуальним залишається впровадження енергозберігаючих програм і технологій.

Як повідомляє прес-центр Адміністрації Президента України, сьогодні планується підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Виконавчим комітетом реформ та Європейським банком реконструкції та розвитку щодо підтримки Національної ради реформ та Проектного офісу з координації розроблення і впровадження реформ в Україні. ЄБРР забезпечить фінансування проектного офісу в розмірі 1,5 мільйона євро.

Передрук матеріалів, використання фото, відео дозволяється тільки за умови посилання на «Інформаційне агентство УНТ» та зазначення автора. «Інформаційне агентство УНТ» не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Редактор: redaktor@unt.ua

© 2018 Інформаційне агентство УНТ Українське Народне Телебачення