Телеканал УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

ПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ: «ІВАН БАКАНОВ НІЧОГО НЕ БОЇТЬСЯ!»

ПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ: «ІВАН БАКАНОВ НІЧОГО НЕ БОЇТЬСЯ!»
34991 ПЕРЕГЛЯДІВ

Розвідниками, як відомо, не народжуються. Ними стають. Як, до речі, і письменниками, акторами, та й журналістами також. Як-то мовиться, був би хист і бажання. Чимало популярних нині блогерів, котрі претендують на «істину в першій інстанції» і поступово заміняють собою класичні друковані ЗМІ, ніколи у своєму житті й близько не проходили біля інститутів журналістики. Та чомусь саме вони мають найбільше претензій до призначеного 29 серпня 2019 року головою Служби безпеки України Івана Баканова. У переліку його «злочинів»: уродженець Кривого Рога, отримане перед призначенням звання лейтенанта й відсутність необхідної спеціалізованої освіти.

Так, засекречених розвідшкіл Іван Геннадійович справді не закінчував, «під прикриттям» ядерних секретів Зімбабве не викрадав, з пістолетом дахами хмарочосів Нью-Йорка не бігав і з парашутом над Кремлем не висаджувався. Чого не було — того не було. Але ж парашутом жодного разу не плигав і «залізний» Фелікс Дзержинський, що не завадило йому створити найпотужнішу у світі розвідувальну і контррозвідувальну організацію. А якими дахами бігали колишні керівники СБУ дипломат Валентин Наливайченко та політик і металург Олександр Турчинов? «Академій КДБ» вони також «не кінчали», а ось претензій до них — ніяких. Хоча саме за останнього, після Помаранчевої революції 2004 року, у Криму і на Сході України почався найсправжнісінький «руськомірский» шабаш, котрий він якось «прогледів».

Народився Іван Баканов і справді у Кривому Розі, хоча його мати родом із Західної України. Кривбас — це взагалі специфічний регіон, який за Радянського Союзу за рівнем злочинності переплюнув навіть Одесу і Ростов. Тим не менш, обійшовши всі «підводні камені», Іван Баканов успішно закінчив Криворізький економічний інститут Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана  і Академію праці і соціальних відносин і туризму за спеціальністю  «Суд, адвокатура і прокуратура». Хто-небудь щиро вважає, що не підходящі дипломи для керівника української спецслужби, зона діяльності якої як економіка, так і правочинство?

А в «органи» Іван Баканов потрапив випадково. Просто, на відміну від президента Росії, котрий з дитинства мріяв про КДБ, а закінчив свою службу директором клубу у Дрездені, мав хист і бажання. Сам Іван Геннадійович розповідає про це так:

— Ніхто не міг і уявити, що я опинюся в Службі безпеки. Це відбувалося в Президентському кабінеті на Банківській. «Підеш?» — «Піду!». Ну і все. Сприйняв це спокійно. Це важлива посада, важлива ділянка роботи. Тому я й прийняв це запрошення.

Лейтенанта ж голові Службі безпеки України присвоїли з однієї причини — аби він мав доступ до секретної інформації. Сам Іван Баканов заявляв, що не претендуватиме на отримання більш високих військових звань, хоча в «замах» у нього і генерал-майор, і полковник. Але ж нікого чомусь не дивують міністри оборони — цивільні особи, чи не так?

Зазвичай про діяльність керівників і співробітників спецслужб широкий загал дізнається з їхніх мемуарів, вже по тому, як вони вийшли на пенсію.

Про діяльність же СБУ під керівництвом Івана Баканова, по щастю, можна дізнатися вже сьогодні. Довгими роками українські (не будемо ображати їх терміном «чекісти») захисники безпеки держави займалися тим, що ловили «військових пенсіонерів-грибників» у чернігівських лісах і вважали перемогою, якщо вдавалося спіймати за руку того чи іншого завгоспа, котрий вкрав самоскид цегли чи сотню кілограмів фарби. На повному серйозі прес-служби обласних відділень СБУ рапортували про це в пресі, запевняючи, що тепер «любимый город может спать спокойно».

Так ось, лише за останні дев’ять місяців поточного року завдяки активній діяльності нинішньої Служби безпеки України 405 причетним до тероризму іноземцям заборонено в’їзд в Україну; нейтралізовано 460 кібератак та кіберінцидентів; відкрито за різними напрямами 2048 кримінальних проваджень.

З найбільш резонансних справ хотілося б згадати:

— викриття колишнього військовослужбовця ЗСУ, який був завербований спецслужбами Росії для збору розвідувальної інформації на шкоду державній безпеці нашої країни. За даними слідства СБУ, фігурант за завданням іноземних кураторів мав збирати відомості про військові об’єкти, які дислокуються на території Волинської області. Також представників спецслужб РФ цікавила інформація про учасників антитерористичної операції та Операції Об’єднаних сил.

— затримання всіх учасників диверсійної групи «Бергмана», причетної до підриву мостів на Донбасі. Оперативники та слідчі спецслужби задокументували, що влітку 2014 року ватажки так званої «Армии Юго-востока» створили низку диверсійних груп. За завданням кураторів, ДРГ мали викрасти з промислових підприємств Луганщини військові засоби ураження та організувати схрони у тилу українських військових для інших диверсантів.

СБУ встановила, що найактивнішою була терористична група на чолі з Валерієм Бергманом, позивний «Німець». Вона включала вісім осіб – переважно місцевих жителів. За три місяці 2014 року група «Німця» підірвала 5 мостів на Донбасі та замінувала ще чотири.

— відкриття кримінального провадження проти проросійського блогера Анатолія Шарія через посягання на територіальну цілісність України. Цей активний учасник «п’ятої колони» довго і безкарно наводнював український сегмент Інтернету кремлівською пропагандою, але всьому буває кінець. Терпець у правоохоронців увірвався після того, як партія цього «діяча» і він особсио напередодні місцевих виборів почали поширювати агітаційні матеріали з картою України без Криму та частини Луганської і Донецької областей.

— викриття у Львові учасника транснаціонального організованого злочинного угруповання «Лоту Гулі», причетного до вчинення тяжких і особливо тяжких злочинів. Зловмисник спеціалізувався на вимаганні грошей і вирішенні конфліктних ситуацій між іншими учасниками кримінального середовища.

— викриття у Києві учасника незаконних збройних формувань терористичної організації «ЛНР», який брав участь у бойових діях проти сил АТО. За даними слідчих СБУ, уродженець міста Стаханова Луганської області у 2014 році приєднався до так званої «народної міліції ЛНР», де був заступником командира одного з підрозділів бойовиків. Маючи вищу інженерну освіту, зловмисник виконував завдання із забезпечення ремонту бронетанкової та військової автомобільної техніки терористичних угруповань. Прибувши на підконтрольну українській владі територію, фігурант оселився в орендованому помешканні у Києві та влаштувався на роботу в одну із комерційних структур у сфері надання телекомунікаційних послуг, використовуючи підробні документи. Не допомогло.

— затримання організатора та активного учасника транснаціонального злочинного угруповання, яке займалося контрабандою та збутом великих партій важких наркотиків. Загальна вартість вилучених під час спецоперації наркотиків за цінами «чорного» ринку становить майже 4,5 мільйона гривень.

— викриття масштабної схеми нелегального імпорту в нашу країну текстильної продукції на 140 мільйонів гривень. Правоохоронці провели слідчі дії у трьох регіонах. У ході обшуків вилучені оригінали документації, чорнові записи, комп’ютерну техніку та інші докази, які підтверджують протиправну діяльність фігурантів.

А про те, що СБУ під керівництвом Івана Баканова ефективно діє не лише на теренах України, а й у співдружності зі своїми закордонними колегами, може служити нещодавна подяка міністерства закордонних справ Великобританії Службі безпеки України за успішне проведення спільної спецоперації «Магма» із затримання рекордної партії контрафактних сигарет. Про це британське МЗС написало у своєму офіційному твіттері: «Королівська податково-митна служба та Служба безпеки України співпрацювали разом для протидії контрабанді тютюнових виробів. Завдяки найбільшій за останні 30 років операції було вилучено рекордну кількість незаконних сигарет — 130 мільйонів. Також припинено роботу трьох фабрик, які займалися їх виробництвом», — йдеться в повідомленні.

Британські дипломати зазначили, що йдеться про ліквідацію одного з найсерйозніших організованих злочинних угруповань Європи: «Таким чином було зекономлено понад 100 мільйонів фунтів стерлінгів платників податків».

У цілому британська сторона високо оцінила співпрацю зі Службою безпеки України. «Боротьба із злочинними угрупованнями та викорінення корупції — важливі сфери, в яких Великобританія надає Україні підтримку. Правоохоронні органи обох країн тісно співпрацюють у боротьбі з транснаціональною організованою злочинністю», — заявили в міністерстві закордонних справ Великобританії.

Голова СБУ Іван Баканов також подякував британським колегам за підтримку: «Дуже важливо, коли ми можемо об'єднувати зусилля для боротьби зі злочинами в різних сферах — від загроз національній безпеці до протидії міжнародній контрабанді. Україна є важливою частиною загальноєвропейської системи безпеки, і така співпраця приносить відчутні результати», - зазначив він.

Це — про те, що вже зроблено. Те, що планується зробити в ході реформи СБУ — тема окремої розмови. Якщо коротко: Служба безпеки України стала більше уваги приділяти питанням національної безпеки, контррозвідувальній діяльності, системно проводити спецоперації на Сході України, протидіяти діяльності російських хакерів.

Проте «наїзди» як на саму Службу, так і на її керівника всілякими «інженерами людських душ» не припиняються. Хоча іноді доходить до смішного. Скажімо, багатьом пам’ятні скандальні багатогодинні інтерв’ю Дмитра Гордона з так званою «прокурором» окупованого Криму Наталею Поклонською і російським терористом Ігорем Гіркіним. «Журналіст», відомий своїм критичним ставленням до українських спецслужб, пишався своєю «творчістю» рівно до того моменту, аж поки під його офісом не почалися масові протести. Після чого написав відеозвернення, у якому заявив, що вищевказані інтерв'ю були зроблені... в співдружності з українськими спецслужбами, і навіть вимагав вибачень! Натомість, Служба безпеки України відповіла, що журналіст Дмитро Гордон сам є ініціатором інтерв'ю із представницею окупаційної влади Криму Наталею Поклонською і терористом Ігорем Гіркіним. Одне слово, не треба в криницю плювати.

А щодо Івана Баканова хотілося б закінчити словами Президента України Володимира Зеленського:

— Іван Баканов нічого не боїться. Все, що в нього є, було придбано до політичної кар'єри, ще багато років тому.... Я дійсно поважаю порядну людину...  За цей рік він показав, що такого чесного керівника СБУ в Україні ніколи не було.

Ігор ПАРУБСЬКИЙ

Теги: Президент Володимир Зеленський,Президент Зеленський,Володимир Зеленський Вікіпедія , Президент України Володимир Зеленський,Президент України,Президент ,Президент Украины,Президент Украины Владимир Зеленский,Президент Украины Зеленский, Владимир Зеленский,Владимир Зеленский Википедия,Президент Владимир Зеленский, Президент Зеленський,Украина,Україна,Іван Баканов, Служба Безпеки України, СБУ,Баканов,Іван Баканов Вікіпедія,Іван Баканов СБУ,СБУ Баканов,Служба безпеки, СБ України, СБ Украины,Служба безопасности,Служба безопасности Украины,Суд, адвокатура ,прокуратура,Донбас,Донбасс,Львов,МЗС,АТО,Ігор Гіркін,Гіркін,Дмитро Гордон,Гордон
Автор: wikibazacom

Редактор: [email protected]

© 2010 Телеканал УНТ Українське Народне Телебачення

Мої відео