Телеканал УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

Співробітники СБУ, які захищають країну, мають бути впевнені у соціальних гарантіях від держави – Іван Баканов

Співробітники СБУ, які захищають країну, мають бути впевнені у соціальних гарантіях від держави – Іван Баканов
14848 ПЕРЕГЛЯДІВ

Держава повинна забезпечувати базові соціальні гарантії співробітникам Служби безпеки України, які працюють в умовах високого ризику, в тому числі на території проведення операції Об’єднаних сил. Про це в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна» сказав голова Служби безпеки України Іван Баканов.

«Центральним пунктом реформи СБУ повинна стати людина, рядовий співробітник, бо він і тільки він є основою сильної Служби. Військовослужбовці – кадровий резерв для змін в країні. Ці люди захищають нашу країну кожного дня, але їм потрібно мати впевненість, що їх та їхні родини захищає держава. Що вони мають соціальні гарантії і не будуть викинуті на вулицю під час чергового реформаторського скорочення», – сказав голова СБУ.

Такі гарантії тим більше необхідні у разі загибелі чи поранення співробітника. Причому під час лікування потрібно дотримуватися конфіденційності, що можливо забезпечити лише у відомчому медзакладі.

Іван Баканов пояснив, що у процесі реформи планується зменшення штату СБУ. Наразі дискусія триває щодо оптимальної чисельності. За розрахунками Служби, скорочення слід проводити плавно з 27 тис. до 20 тис. осіб до 2027 року. Тоді це не завдасть удару по обороноздатності держави, а  виплата компенсацій звільненим не стане тягарем для державного бюджету. Однак окремі парламентарі пропонують фронтальне скорочення на 10 тис. осіб за 3 роки.

До базових соціальних гарантій голова СБУ відносить також медичне обслуговування, освіту та професійний розвиток співробітників спецслужби. «Держава пропонує їм ризиковану, понаднормову і стресову роботу, в тому числі на території проведення ООС на Донбасі, але… не готова гарантувати лікування і реабілітацію», – зазначає він. Наприклад, відомчі медзаклади Служби у процесі реформи пропонується передати Міноборони, а Національну академію СБУ ліквідувати, як вищий навчальний заклад.

«Військові професіонали, співробітники СБУ – це не найманці, які ризикують своїм життям за гроші. Це - найкращі сини та доньки нашої Батьківщини, які справою свого життя вибрали її захист. Але їм теж потрібна мотивація. Упевненість, що держава виконуватиме свої зобов’язання постійно, а не час від часу», – підкреслив Іван Баканов.

ssu.gov

Теги: Іван Баканов,Іван Баканов СБУ,Голова СБ України Іван Баканов,Голова СБУ,Голова СБУ Іван Баканов,Глава СБУ Иван Баканов,Иван Баканов,Иван Баканов Википедия,Іван Баканов Вікіпедія,Баканов,СБУ, СБ Украины, Украина,Україна,СБ України,Служба безпеки, Служба Безпеки України,Служба безопасности,Служба безопасности Украины,Батьківщина,ООС ,Донбасс,Донбас,Військовослужбовці
Автор: wikibazacom

Редактор: [email protected]

© 2010 Телеканал УНТ Українське Народне Телебачення

Мої відео