Інформаційне агентство УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

Чи є мінуси в системі боротьби з корупцією?

Чи є мінуси в системі боротьби з корупцією?
186060 ПЕРЕГЛЯДІВ

Антикорупційна політика – головна віха роботи нашого уряду. Принаймні саме так звикли чути про боротьбу з корупцією українці.


Антикорупційна політика – головна віха роботи нашого уряду. Принаймні саме так звикли чути про боротьбу з корупцією українці. По великому рахунку, країна може подолати корупцію, якщо вже зараз навіть прості лікарі у поліклініках з острахом кажуть, що не візьмуть грошей за довідку.
Тим не менш експерти встигли помітити, що система боротьби з корупцією не така вже і досконала.
«У нас фактично немає чітких критеріїв для якісної оцінки результатів боротьби з корупцією. Вони по суті створюються по ходу роботи окремих осіб», - розповідає Іван Сікора, директор фонду «Відкрите суспільство» та експерт з питань антикорупційної та бюджетної політики.
Він зазначає, що програма не розрахована показати конкретні приклади, всі результати подаються виключно у статистичних даних, де навіть показник в 0,1% можна вважати за число великого результату.
Основною проблемою пан Сікора вважає, що більшість народних обранців, чиновників розглядаються боротьбу з корупцією, як «аксесуар» до їх роботи, а не основну мету завдань. Крім того, експерт зазначає, що конкретні показники несуть за собою відповідальність: «Якщо б результати представляли нам не у цифрах та графіках, а у конкретних прикладах – ставлення б до управлінців різко змінилося б. Тоді би люди бачили, що 1 відсоток – це, наприклад, один покараний махінатор, а не уявляли, скільки ж порушень криється під загадковим статистичним номером 1».
Реальним виходом із ситуації Іван Сікора бачить у наведенні конкретних прикладів від конкретних осіб. За його словами, назавжди би змінилося б ставлення до чиновників, зросла б довіра, якщо б людям показували реальні плоди боротьби.

Передрук матеріалів, використання фото, відео дозволяється тільки за умови посилання на «Інформаційне агентство УНТ» та зазначення автора. «Інформаційне агентство УНТ» не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Редактор: redaktor@unt.ua

© 2018 Інформаційне агентство УНТ Українське Народне Телебачення