Інформаційне агентство УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

Скоро ми дізнаємося, скільки коштів витрачають урядовці

Скоро ми дізнаємося, скільки коштів витрачають урядовці
26530 ПЕРЕГЛЯДІВ

Відкритість доступу фінансової інформації – головний козир політики Петра Порошенка


Відкритість доступу фінансової інформації – головний козир політики Петра Порошенка. Вслід за оприлюдненням звітності витрат держбюджету, уряд вирішив запровадити оприлюднення декларацій про доходи високопосадовців.
Вже починаючи з квітня цього року в електронному реєстрі з’явиться більше 200 тисяч звітів українських чиновників.
Ініціатива була подана з боку Міністерства юстиції України.
Як свідчить міністр юстиції Павло Петренко, дане нововведення покликано першочергово змусити чиновників відмовитися від «лівого» заробітку. Оприлюднення декларацій відбудеться в рамках закону «Про попередження корупції».
«Зараз у нас функціонує система подачі декларацій, але це все зроблено на примітивному рівні: чиновники здають нам паперові відомості. На цьому і завершується проведення боротьби з хабарництвом і скритністю доходів чиновників. Ми ж тепер хочемо створити публічний реєстр, де кожен українець зможе побачити як і чим заробляють на життя наші обранці» - коментує рішення Павло Петренко.
Впровадження публічного доступу до декларацій дасть можливість різним службам контролювати чиновників і у разі необхідності присікати корупцію на місці.

Передрук матеріалів, використання фото, відео дозволяється тільки за умови посилання на «Інформаційне агентство УНТ» та зазначення автора. «Інформаційне агентство УНТ» не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Редактор: redaktor@unt.ua

© 2018 Інформаційне агентство УНТ Українське Народне Телебачення