Інформаційне агентство УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

Медична реформа зменшить кількість працюючих

Медична реформа зменшить кількість працюючих
26694 ПЕРЕГЛЯДІВ

Більше не буде питань: до якого лікаря піти, чи буде залежати рівень обслуговування в залежності від того по знайомству чи ні ти прийшов на консультацію, а ліки будуть виписувати згідно твого матеріального стану

Більше не буде питань: до якого лікаря піти, чи буде залежати рівень обслуговування в залежності від того по знайомству чи ні ти прийшов на консультацію, а ліки будуть виписувати згідно твого матеріального стану. Для наших реалій – це звучить немов утопія, проте, таке життя нам обіцяють після введення реформи МОЗ.
За новими даними, Міністерство охорони здоров’я хоче зробити так, щоб заробітня плата залежала не від якихось певних норм, а від обсягу проробленої роботи. На думку реформаторів, такий підхід повинен змінити ставлення лікарів до пацієнтів і разом з тим зменшити кількість некваліфікованих працівників.
Президент міжнародного благодійного фонду «Здоров’я українського народу» Сергій Сошинський вважає, що такий підхід є історично обґрунтованим: «Ще у Давньому Римі було запропоновано платити лікарям виключно за ту роботу, яку вони реально зробили. В Україні, нажаль, більшість медиків допомагають виключно на папері».
Самі представники сфери охорони здоров’я такого підходу відверто побоюються: «Сама ідея в принципі – не погана, проте що робити молодим лікарям? До старих кадрів так чи інакше люди підуть, проте, що робити молоді, яка не встигла себе зарекомендувати? Більше того, навіть і працівникам зі стажем немає гарантії утриматися за робоче місце: більшість лікарів мають «своїх» людей, яким вони виписують «ліві» лікарняні, роблять довідки для їх дітей. Таких «клієнтів» і у разі потопу не прогониш», - розповідають лікарі.

Передрук матеріалів, використання фото, відео дозволяється тільки за умови посилання на «Інформаційне агентство УНТ» та зазначення автора. «Інформаційне агентство УНТ» не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Редактор: redaktor@unt.ua

© 2018 Інформаційне агентство УНТ Українське Народне Телебачення

Мої відео