Телеканал УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

Вищу раду правосуддя буде створено

Вищу раду правосуддя буде створено
135967 ПЕРЕГЛЯДІВ

      Верховна Рада 271 голосом «за» ухвалила у другому читанні проект Закону «Про Вищу раду правосуддя», який був розроблений Радою з питань судової реформи та отримав схвальні висновки експертів Ради Європи і ОБСЄ.
      Його положення передбачають механізми впровадження змін до Конституції щодо правосуддя в частині функціонування нового конституційного органу – Вищої ради правосуддя.
      ВРП складається з двадцяти одного члена, з яких десятьох – обирає з'їзд суддів України з числа суддів чи суддів у відставці, двох – призначає Президент України, двох – обирає Верховна Рада України, по два члени обирають з'їзд адвокатів України, всеукраїнська конференція прокурорів, з'їзд представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ. Голова Верховного суду входить до складу ВРП за посадою. Формування цього органу відбуватиметься за прозорими конкурсними процедурами, а кандидати в члени ВРП повинні відповідати критерію політичної нейтральності, що, в свою чергу, забезпечуватиме незалежність та деполітизацію цього конституційного органу.
     Відповідно до положень Конституції та Закону, Вища рада правосуддя є головним органом в питаннях суддівської кар'єри, до повноважень якої входить прийняття рішення про призначення, звільнення, переведення суддів; надання згоди на затримання судді чи утримання його під вартою чи арештом; ухвалення рішення про тимчасове відсторонення судді від здійснення правосуддя; притягнення судді до дисциплінарної відповідальності, ухвалення рішення щодо порушення суддею чи прокурором вимог щодо несумісності, вживає заходів щодо забезпечення авторитету правосуддя та незалежності суддів, погоджує кількість суддів у судах тощо.
      Прийняття Закону «Про Вищу раду правосуддя» запускає процедури розгляду дисциплінарних справ щодо суддів, які були заблоковані впродовж трьох місяців через відсутність відповідного законодавства.
     

      Повідомляє офіційне інтернет-представництво Президента України

Редактор: [email protected]

© 2010 Телеканал УНТ Українське Народне Телебачення

Мої відео