Телеканал УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

Пенсійні зміни стосуватимуться не всіх

Пенсійні зміни стосуватимуться не всіх
53132 ПЕРЕГЛЯДІВ

Сьогодні голова Пенсійного Фонду України Олексій Зарудний заявив, що зміни щодо виплат пенсій, які 2 березня наробили суспільного галасу, стосуватимуться не більше ніж 700 тисяч пенсіонерів

Сьогодні голова Пенсійного Фонду України Олексій Зарудний заявив, що зміни щодо виплат пенсій, які 2 березня наробили суспільного галасу, стосуватимуться не більше ніж 700 тисяч пенсіонерів.
«Якщо говорити про законодавчі зміни, то вони стосуватимуться не більше ніж 700 тис. людей, при тому, що у нас на сьогодні загалом майже 12,5 млн пенсіонерів» - пояснив Зарудний.
За словами чиновника, прийняті зміни допоможуть зекономити держбюджету близько 1,5 млрд гривень на рік. Також він пояснив, в чому саме полягають основні пенсійні зміни. Перш за все, це стосується виплат для держслужбовців, народних депутатів, працівників суду та прокуратури. До кінця поточного року перелічена група не отримувати пенсійних виплат. Та це не стосується інвалідів першої та другої групи, інвалідів війни третьої групи, військовослужбовців, учасників АТО та їхніх сімей. Працівники наукової сфери отримають виплату у розмірі 85% від пенсії. Також чиновник наголосив, що спецпенсія складатиме 60% від зарплатні, а звичайна – 40-45%.
Інша зміна стосуватиметься звичайних пенсіонерів, які мають місце роботи. Вони будуть отримувати на 15% менше, ніж було до прийняття змін. Та Зарудний наголошує, що це стосуватиметься лише тих, в кого пенсійна виплата перевищує 1423,5 гривень. Такий механізм триватиме до кінця поточного року.
Є ще третя частина змін. Вона стосується підвищенням пенсійного віку для робітників шкідливих підприємств. Зокрема, мова йде про підвищення віку жінок, необхідного для отримання пільгових пенсій. Зарудний пояснив це тривалою тенденцією збільшення пенсійного віку.

Редактор: unt@ukr.net

© 2010 Телеканал УНТ Українське Народне Телебачення

Мої відео