Телеканал УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

Back in 1937: як каратимуть за сепаратизм

Back in 1937: як каратимуть за сепаратизм
238664 ПЕРЕГЛЯДІВ

У Парламенті паніка – тепер за будь-які вислови щодо сепаратизму, будуть притягати до кримінальної відповідальності

У Парламенті паніка – тепер за будь-які вислови щодо сепаратизму, будуть притягати до кримінальної відповідальності. Депутати, партії, навіть дрібні чиновники, яких було помічено хоч у найменшій підтримці дестабілізації країни, будуть карати відповідно до нового закону «Про протидію та попередження сепаратизму в Україні».
Ідея в принципі хороша, як відзначають юристи, але ініціатива має декілька нюансів, що не дає змоги назвати це ефективною боротьбою з сепаратизмом.
Які основні задачі поставлені перед законом?
1) Звільнити усіх осіб, що підтримують сепаративні рухи з подальшою забороною займати керівні посади;
2) Ліквідувати усі партії, юридичних осіб, банки, що також займалися підтримкою сепаратизму;
3) Закон, окрім звільнення та ліквідації, передбачає повну конфіскацію майна.
Начебто все вірно зроблено, тим паче прийняти крайні міри на шляху до стабілізації у критичний момент – хороший спосіб, як показує історія. Проте, юристи помітили кілька «недоробок», що кардинально змінюють забарвлення закону.
По-перше, людину можуть притягнути до кримінальної відповідальності, не проводячи при цьому слідства. Навіть закон про люстрацію та очищення влади, передбачає розслідування справи. По-друге, даний законопроект на передбачує механізм реабілітації особи, у тому випадку, якщо на неї був зроблений наклеп. А найголовніше, закон не трактує визначення терміну «сепаратизм», як такого.
І на останок, як зазначають юристи, даний закон передбачає лише арешт, звільнення, конфіскацію майна, а реальних підвалин для боротьби з сепаратизмом – ні. «Дану ініціативу, що в принципі є позитивною, треба завершити, прописавши усі визначення дій, порядок розслідування та механізми реабілітації невинних.» – стверджують законознавці.

Редактор: unt@ukr.net

© 2010 Телеканал УНТ Українське Народне Телебачення

Мої відео