Інформаційне агентство УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

Джерело азоту: ринок безводного аміаку в Україні

Джерело азоту: ринок безводного аміаку в Україні
5549 ПЕРЕГЛЯДІВ

Аграрії в Україні вносять в ґрунт 140-160 тис. безводного аміаку у рік. У невеликої кількісті цього ринку є специфіка зберігання добрива та його транспортування. Це є його особливістю. Але фахівці запевняють, що ринок має перспективу росту, особливо, якщо враховувати зниження цін на природній газ.
Ринок безводного аміаку є статичним і майже не схильний до кон'юнктурних змін. Він прив'язаний до газу і відрізняється від сегменту ринку мінеральних добрив.
«Якщо раніше основними споживачами в цьому сегменті були в основному великі агрохолдинги, то в останні роки трейдери відзначають зростання активності з боку сільськогосподарських підприємств середньої величини (обробних 20-50 тис. гектарів землі). Ймовірно, тренд на поступове збільшення обсягу споживання аміаку такими учасниками збережеться», - коментує директор інформаційно-аналітичного агентства «Маркер Груп» Сергій Пісоцький сайту «Latifundist».
У січні-травні 2020 року і в січні-травні 2019 року обсяг внутрішнього ринку аміаку був приблизно однаковим - на рівні 200 тис.. При цьому, якщо за згаданий період 2019 року частка імпорту була 82%, то в 2020 р . - 59%. За словами Сергія Пісоцького, в цьому році всі підприємства збільшили свої поставки товарного аміаку на внутрішній ринок.
Фахівці вважають, що подальше зниження цін на безводний аміак також сприятиме зростанню споживання цього добрива аграрними компаніями. А використання аміаку в АПК буде збільшуватися на 5-10% у рік.
Нагадаємо, що через продаж землі Астарта не буде мати змогу викупити землю, яку обробляє.

Передрук матеріалів, використання фото, відео дозволяється тільки за умови посилання на «Інформаційне агентство УНТ» та зазначення автора. «Інформаційне агентство УНТ» не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Редактор: redaktor@unt.ua

© 2018 Інформаційне агентство УНТ Українське Народне Телебачення