Інформаційне агентство УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

Масштаби вилову риби в Середземному і Чорному морях скоротилися вперше за десятиліття

Масштаби вилову риби в Середземному і Чорному морях скоротилися вперше за десятиліття
162319 ПЕРЕГЛЯДІВ

За останні чотири роки в Середземному і Чорному морях масштаби вилова риби стали скорочуватися. Це перші хороші новини з регіону, де протягом кількох десятиліть морські екосистеми і рибні ресурси серйозно страждали від діяльності людини. Про це повідомляють автори нової доповіді «Стан рибальства в Середземному і Чорному морях», підготовленою під егідою Продовольчої і сільськогосподарської організації Об'єднаних Націй (ФАО).
У доповіді зазначається: при тому, що 75 відсотків рибних запасів в цих двох морях, як і раніше, виловлюється, за період 2014-2018 років цей показник знизився більш ніж на 10 відсотків. А згідно з нещодавно проведеним аналізом, за час, що минув після публікації останньої доповіді ФАО в 2018 році, кількість рибних запасів з відносно високою біомасою подвоїлася.

Наприклад, в Середземному морі ознаки відновлення показує популяція східно-атлантичної мерлузи. Ще один приклад - калкан, коефіцієнт експлуатації якого знижувався протягом останніх чотирьох років, і як результат відновлювалася біомаса його нерестового стада.
«Управління з розумом приносить користь не тільки рибним запасам, - сказав Іслем бен Айед, Президент Туніської асоціації розвитку кустарного рибальства. - раціональне рибальство в Середземному і Чорному морях означає збереження робочих місць, забезпечення населення здоровими продуктами харчування і збереження для майбутніх поколінь культурної спадщини наших прибережних громад».
Загальна щорічна економічна цінність рибних господарств в регіоні оцінюється в 9,5 млрд. доларів. Тільки на риболовецьких судах в цьому регіоні зайнято 225 000 чоловік. За оцінками, рибальство слугує джерелом доходу для 785 000 жителів цих регіонів. У деяких країнах, включаючи Туніс, Хорватію і Марокко, рибалки складають 10 відсотків загального населення.

Як відзначають автори доповіді, більше половини робочих місць в галузі припадає на невеликі рибальські господарства, їм же належить 87 відсотків риболовецьких суден. Однак їх частка в загальному улові становить лише 15 відсотків. До того ж, дрібні власники отримують лише 30 відсотків прибутку. Причому ці працівники набагато менше захищені від надзвичайних ситуацій, таких як пандемія COVID-19. Тому їм потрібна державна підтримка, включаючи страхування на випадок безробіття.
З'ясувалося також, що рибальський сектор стрімко «старіє»: майже половина працівників - старше 40 років, а молоді рибалки - молодше 25 років - становлять лише 17 відсотків.
Експерти рекомендують державам Середземномор'я та Чорноморського регіону підтримати цю галузь, яка страждає ще й в результаті руйнівного впливу на морське середовище кліматичний змін і діяльності людини.

Передрук матеріалів, використання фото, відео дозволяється тільки за умови посилання на «Інформаційне агентство УНТ» та зазначення автора. «Інформаційне агентство УНТ» не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Редактор: redaktor@unt.ua

© 2018 Інформаційне агентство УНТ Українське Народне Телебачення

Мої відео