В Україні почала формуватися політична нація
Так склалося, що поняття етнічна та політична нація в Україні не розмежовувалися, а інколи взагалі зникали зі вжитку
Так склалося, що поняття етнічна та політична нація в Україні не розмежовувалися, а інколи взагалі зникали зі вжитку. Революція гідності, знищення майже диктаторського режиму, окупація – все це у глобальному плані почало формувати в Україні той, досі не зрозумілий більшості термін «політична нація».
Проблема єдності – це питання часу і влади у державі. Тим не менш, громадські діячі оцінюють кроки у культурному напрямі, здебільшого позитивно.
Зокрема Іван Дзюба, відомий громадський активіст, публіцист заявляє, що лише цього року наші громадяни усвідомили, що вони є єдиним народом.
«У Польщі, Грузії, Литві – не було поняття «єдиний народ». У нас і зараз його по великому рахунку немає, тим не менш воно почало вже зароджуватися. Саме це і стало, скажімо, позитивним наслідком війни з Росією», - зазначає пан Дзюба.
Дійсно, навіть неофіційні місцеві опитування дають зрозуміти, як тепер наші громадяни ставляться до загального єднання країни. Як не дивно, Закарпаття, хоч і знаходиться фактично у краї національного відродження, місцеві мешканці ніколи не вважали себе частиною України, як в принципі і протилежний йому регіон на сході. Не вважали, до тепер.
«Ми живемо тут вже 4 покоління. Переїхали родичі сюди з Румунії. Їздимо влітку на заробітки. Діти хочуть жити у Європі, а мені щось не дає отак взяти і покинути. Я українка – треба жити на своїй землі. Чоловік її боронить на сході, а я буду тут працювати», - розповідає мешканка міста Мукачеве, в якої призвали чоловіка до лав армії.