Телеканал УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

Пріорітет у політиці на 2017 рік - протистояння російській агресії

Пріорітет у політиці на 2017 рік - протистояння російській агресії
190278 ПЕРЕГЛЯДІВ

     "У 2016 році не вдалося відновити контроль над ділянкою українсько-російського кордону на сході України, також, на жаль, у рамках "нормандського формату", Мінського процесу ми не побачили конкретних зрушень, обстріли тривають. Тож ситуація на Донбасі та процеси, які відбуваються, залишаться важливими в 2017 році", - сказала Ганна Гопко під час засідання Ради зовнішньої політики «Українська призма», підбиваючи дипломатичні підсумки року.
     Парламентарій також відзначила важливість парламентського контролю над сектором безпеки і оборони України. "Ми маємо законодавчо це виписати. Повинні бути звіти міністра оборони в парламенті, хоча б двічі на рік", - наголосила вона.
     На її думку, також вкрай необхідний в 2017 році є закон про дипломатичну службу, щодо якого наразі тривають консультації різного рівня. Також народний депутат очікує кілька кадрових змін у головних посольствах.
     Крім того за словами Г. Гопко, очікуються візити до України Папи Римського Франциска, новопризначеного державного секретаря США.
     Промовець відзначила успіх в економічній площині зовнішньої політики, зокрема підписання Угоди про Зону вільної торгівлі з Канадою, спорудження Держпідприємством "Антонов" літака Ан-132 для Саудівської Аравії, комерційний рейс з Праги (Чехія) в Перт (Австралія), вчинений вперше українським транспортним літаком «Мрія», а також кілька візитів високопоставлених осіб української держави в країни Азії та Африки для налагодження торгівлі.
     Водночас Ганна Гопко наголосила на відсутності стратегічного бачення економічного розвитку держави. "Якщо б чітко було визначено, яка у нас економіка, на якій стратегічній сфері ми робимо акцент, то відповідно ми б розуміли які наші національні інтереси, а дипломати мали б орієнтири в своїй діяльності", - зазначила парламентарій.

     Повідомляє Офіційний портал Верховної Ради України

Редактор: [email protected]

© 2010 Телеканал УНТ Українське Народне Телебачення

Мої відео