Телеканал УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

ФСБ «залізла» у комп’ютери українських держслужбовців

ФСБ «залізла» у комп’ютери українських держслужбовців
159200 ПЕРЕГЛЯДІВ

Сьогодні на брифінгу СБУ голова департаменту контррозвідки Служби безпеки України Віталій Найда заявив, що російські спецслужби надсилали вірусні листи на адресу українських чиновників

Сьогодні на брифінгу СБУ голова департаменту контррозвідки Служби безпеки України Віталій Найда заявив, що російські спецслужби надсилали вірусні листи на адресу українських чиновників.
«Нами встановлено розсилку на адреси співробітників МЗС, Міноборони, МНС і інших державних установ України. Електронні листи маскувалися під листи зі зведеними даними про оперативну обстановку в зоні АТО від антитерористичного центру СБУ» - пояснив Найда.
Механізм працював так: під час відкривання зараженого листа, вірус потрапляв у комп’ютер, а потім переправляв усю необхідну інформацію у ФСБ. Також нашим спецслужбам вдалось вичислити, звідки прийшли такі «повідомлення». Мова йде про 16 та 18 ЦІБ (Центри інформаційної безпеки) ФСБ.
СБУ зупинило атаку, і для того, щоб не піддаватись додатковим ризикам заборонила чиновникам користуватись російськими пошуковими система та антивірусами.
Також голова контррозвідки зазначив, що про інформаційну безпеку повинні піклуватись не лише спецслужби, але й керівництво інших держустанов. Зокрема, працівники банківського сектору, який, зі слів Найди, також атакують.
Це вже не перша спроба російських спецслужб потрапити в інформаційне середовище українських чиновників. У вересні минулого року СБУ також змогла протидіяти атаці.

Редактор: unt@ukr.net

© 2010 Телеканал УНТ Українське Народне Телебачення

Мої відео