Новини України: Парк Миру між Північною і Південною Кореєю
Минуло більше шести десятиліть із тих пір як була побудована корейська демілітаризована зона (ДМЗ), створюючи буферну зону між Північною і Південною Кореєю.
Минуло більше шести десятиліть із тих пір як була побудована корейська демілітаризована зона (ДМЗ), створюючи буферну зону між Північною і Південною Кореєю. Її ще називають найнапруженішим кордоном світу. Ця зона(250 км у довжину та 4 км у ширину) залишалася відносно недоторканою протягом усіх цих років. Тому п’ять річок та декілька гір стали процвітаючим природним середовищем для проживання тисячі видів рослин і тварин. У тому числі там мешкають ті дикі тварини, які знаходяться під загрозою зникнення: азіатський чорний ведмідь та амурський леопард.
Якщо Південна Корея втілить у життя свій проект, то демілітаризована зона у кінцевому підсумку буде перетворена на екологічно чистий парк. Таку пропозицію вніс Сеул на цьому тижні на Рамсарській конференції, міжнародній зустрічі, яка займається питаннями водно-болотних угідь і проводиться в Швейцарії. Представник міністерства у справах об’єднання сказав: «Корейська делегація розповіла комітету Рамсарської конференції про план Парку Миру в демілітаризованій зоні. Таким чином країна прагне до співпраці та сподівається на розширення міжнародної підтримки проекту». Korea Times повідомляє, що оскільки південна частина корейської ДМЗ перебуває під контролем ООН, для Сеулу важливо, аби проект отримав глобальну підтримку.
Це не вперше, коли було піднято питання про створення екологічного парку. Уряд Південної Кореї представив план ще у 2013 році. У офіційній заяві прозвучало, що цей парк може стати символом миру між Північною та Південною Кореєю.
Найбільша проблема, яка виникає з втіленням цієї ідеї у життя – переконати Північну Корею погодитись на організацію парку. Пхеньян вже неодноразово відкидав цю ідею, заявляючи, що Парк Миру перетвориться на спосіб заробітку на туристах.