Телеканал УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

Президент Південного Судану і лідер місцевих повстанців домовилися про розподіл влади

238274 ПЕРЕГЛЯДІВ

Президент Південного Судану Сальва Кіір та командир повстанців Рік Мачара підписали угоду, метою якої є покласти край конфлікту, який спустошує країну.

Президент Південного Судану Сальва Кіір та командир повстанців Рік Мачара підписали угоду, метою якої є покласти край конфлікту, який спустошує країну.
Угода про припинення вогню була підписана під час переговорів у Ефіопії. Але консультації щодо спірних питань по майбутньому уряду та поділу влади будуть продовжені.
Даний конфлікт, вибухнув у грудні 2013 року, змусив близько 1,5 млн осіб покинути свої домівки, а більш ранні пропозиції про припинення вогню не були прийняті сторонами конфлікту.
«Станом на сьогоднішній ранок (понеділок), очікується повне припинення військових дій в Південному Судані» заявив Сейюм Месфін, парламентер від регіонального блоку IGAD (Міжурядове управління з розвитку), який включає у себе вісім африканських держав.
Два африканські дипломати, які взяли участь у переговорах, повідомили Reuters, що передбачається, що пан Кіір залишатиметься президентом у новій адміністрації, в той час як пан Мачара буде призначений віце-президентом. Але переговори наразі було відкладено до середини лютого, щоб залучені сторони більш детально розглянули домовленості щодо розділу влади. Остаточна угода має бути укладена 5 березня.
Зіткнення в Південному Судані почалися через кілька місяців після прийняття рішення паном Кііром в липні 2013, звільнити весь кабінет і віце-президент Мачара. Президент звинуватив пана Мачару в підготовці державного перевороту. Пан Мачара відкинув ці звинувачення, але потім підняв повстанців, щоб боротися з урядовими військами.
Близько 10 тисяч чоловік, за оцінками, загинули в боях, які велися головним чином між етнічною групою дінка на чолі із паном Кііром та етнічною групою нуер, очолюваною паном Мачарою.
Сальва Кіір очолює Південний Судан, наймолодшу державу в світі, з моменту здобуття нею незалежності від Судану в 2011 році.

Редактор: unt@ukr.net

© 2010 Телеканал УНТ Українське Народне Телебачення

Мої відео