Телеканал УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

Могеріні закликає встановити трьох денне перемир’я в районі Дебальцева

Могеріні закликає встановити трьох денне перемир’я в районі Дебальцева
238274 ПЕРЕГЛЯДІВ

Представник Європейського союзу з питань зовнішньої політики і політики безпеки - Федеріка Могеріні закликала усі сторони протистояння встановити трьох денне перемир’я в районі Дебальцева для того, щоб дати можливість мирним жителям безпечно покинути зону бойових дій, а також щоб вивести поранених. 

Представник Європейського союзу з питань зовнішньої політики і політики безпеки - Федеріка Могеріні закликала усі сторони протистояння встановити трьох денне перемир’я в районі Дебальцева для того, щоб дати можливість мирним жителям безпечно покинути зону бойових дій, а також щоб вивести поранених. За її словами чимало жителів Дебальцева прагнуть покинути місто, але не можуть цього зробити через постійні обстріли і страх. Також вона повідомила, що ситуація у місті зараз є на межі гуманітарної катастрофи. «Мирні жителі повинні мати можливість безпечно покинути місто. А для цього необхідно встановити тимчасове перемир’я, атому я закликаю усі сторони припинити обстріли і встановити трьох денне перемир’я, яке дозволить людям виїхати в більш безпечні населені пункти.», - заявила Могеріні. Також вона вкотре закликала конфліктуючі сторони сісти за стіл переговорів і знайти компроміс для мирного вирішення конфлікту, що дасть можливість припинити смерті. Крім цього вона засудила обстріли сепаратистами населених пунктів, а також розташування артилерійського озброєння у житлових кварталах.
Підтримав Могеріні і міністр закордонних справ Сербії, яка нині є головуючою у ОБСЄ. За його словами зараз необхідно ввести перемир’я навколо Дебальцева, а також допустити у місто міжнародних спостерігачі, які б слідкували за дотриманням перемир’я з обох сторін. Він також заявив, що оголошення даного перемир’я може розпочати процес мирного діалогу між сторонами конфлікту, а також закликав почати виконувати умов Мінського договору, який, на його думку, є основним для встановлення постійного миру на Донбасі. Окрім цього він закликав продовжити переговори щодо врегулювання ситуації. Варто також повідомити, що за словами Amnesty International по Джоан Марінер, яка не що давно повернулась із міста, ситуація в Дебальцеві зараз є на грані катастрофи. За її словами тисячі жителів міста зараз знаходяться на грані виживання, в місті не вистачає питної води, їжі і медикаментів.

Редактор: unt@ukr.net

© 2010 Телеканал УНТ Українське Народне Телебачення

Мої відео