Телеканал УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

Литва може позбавитись газового ярма Росії

Литва може позбавитись газового ярма Росії
26630 ПЕРЕГЛЯДІВ

Допоки Україна роздумує яким чином зменшити споживання російського газу Литва вже робить перші, впевнені для цього кроки

Допоки Україна роздумує яким чином зменшити споживання російського газу Литва вже робить перші, впевнені для цього кроки.
Литовський міністр енергетики Рокас Масюліс заявив, що його країна відмовиться від блакитного палива, що постачає «Газпром» вже найближчим часом, а саме у 2016 році, оскільки у 2015 закінчується контракт на поставки газу між Росією та Литвою, що був чинним протягом 10 років.
Варто зазначити, що минулоріч Литва закінчила будівництво порту, який може приймати газові танкери. Одразу ж після закінчення будівництва литовський уряд підписав п’ятирічний контракт із компанією Statoil, яка буде постачати 540 мільйонів кубометрів зрідженого газу протягом року. Загалом прибалтійська країна споживає 3 мільярди кубометри газу на рік.
Також литовська компанія Litgas підписала угода, завдяки якій починаючи із 2016 року прибалтійський порт зможе зустрічати кораблі американської компанії Cheniere Energy, що теж займаються поставками зрідженого газу.
Такі зміни у постачання блакитного палива пов’язані не лише з позицією президента Литви Далі Грибаускайте щодо агресивної політики Росії. Міністр енергетики зазначив: «Нам важливо обрати найзручніший, та найбільш економний варіант, і зараз ми над цим працюємо, та шукаємо все нові і нові компанії, які зможуть нам постачати газ».

Редактор: unt@ukr.net

© 2010 Телеканал УНТ Українське Народне Телебачення

Мої відео