Інформаційне агентство УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

Ламін Діак: колишній глава асоціації легкоатлетичних федерацій поміщений у в'язницю

Ламін Діак: колишній глава асоціації легкоатлетичних федерацій поміщений у в'язницю
28889 ПЕРЕГЛЯДІВ

Ламін Діак, екс-глава правління легкої атлетики, був поміщений у в'язницю після того, як був визнаний винним в корупції. 87-річний сенегалець зіткнувся із звинуваченнями в корупції і відмиванні грошей, пов'язаних з російським допінгових скандалом.

Діак був засуджений за отримання хабарів від спортсменів, підозрюваних у вживанні допінгу, для приховування результатів аналізів і за дозвіл їм продовжувати змагатися, в тому числі на Олімпійських іграх 2012 року в Лондоні. Він був засуджений до чотирьох років позбавлення волі, два з яких умовно.

Адвокати Дяка заявили, що він буде оскаржувати вирок, який вони назвали «несправедливим і нелюдським». Діак, якому також був призначений максимальний штраф в розмірі 500 000 євро, протягом чотирьох років перебував під слідством французької влади в зв'язку з твердженнями про те, що він прийняв платежі на суму понад 3 мільйони євро, щоб приховати обман .

Суддя заявив, що його дії «підірвали цінності легкої атлетики та боротьби з допінгом». Діак знаходиться під домашнім арештом в Парижі з листопада 2015 року. Раніше один з найвпливовіших фігур в світовому спорті, Діак був президентом Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій - тепер World Athletics - протягом 16 років, поки його не змінив британський лорд Коу в серпні 2015 року.

Син Діака, Папа Массата Діак, якому в 2016 році назавжди заборонили займатися спортом, був засуджений до п'яти років тюремного ув'язнення і штрафу в розмірі 1 млн євро.

Передрук матеріалів, використання фото, відео дозволяється тільки за умови посилання на «Інформаційне агентство УНТ» та зазначення автора. «Інформаційне агентство УНТ» не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Редактор: redaktor@unt.ua

© 2018 Інформаційне агентство УНТ Українське Народне Телебачення