Президент нагородив видатних українців до Дня Соборності України
Глава держави відзначив високими державними нагородами видатних українців, які зробили значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, справу консолідації українського суспільства, багаторічну сумлінну працю. Також своїм указом Президент присвоїв почесні звання.
Орденом Ярослава Мудрого нагороджено відомого правозахисника, члена-засновника Української Гельсінської групи, одного з «когорти шестидесятників» Мирослава Мариновича. Серед нагороджених такі відомі українці як Рефат Чубаров, Ірина Геращенко, Тіна Кароль, інші.
Орденом «За заслуги» нагороджено учасника національно-визвольного руху в ХХ столітті з Івано-Франківщини 90-річного Степана Петраша, вояка Української Повстанської Армії, який брав участь в бойових діях як проти фашистських загарбників, так і проти військ НКВД. Був засуджений до 10 років позбавлення волі. Відбував вирок сталінського режиму у Воркуті, де 1953 року взяв участь у повстанні. Звільнений 5 жовтня 1954 року. До України повернувся лише в 1972 році. З 2000 року Степан Петраш очолює станицю ветеранів ОУН-УПА Калущини. Попри вік активно проводить патріотичну роботу серед учнівської молоді. Є почесним громадянином м.Калуш.
Також серед нагороджених орденом «За заслуги» волонтер Вікторія Мірошніченко, яка з травня 2014 року займається волонтерською діяльність і постачання гуманітарної допомоги до різних підрозділів української армії в зоні проведення АТО. В 2014 році Вікторія під час виконання гуманітарної місії в селі Побєда Новоайдарського району Луганської області отримала осколкове пораненя, але після лікування продовжила свою волонтерську діяльність.
З 2015 року постійно знаходиться в зоні АТО і здійснює доставку допомоги на передові позиції українських військових. Під опікою Вікторії Мірошніченко знаходяться майже всі дитячі будинки та сиротинці Луганської області.
Орденом Княгині Ольги нагороджено Орисю Теляєву, політв'язня радянського режиму.
Пані Орися будучи студенткою Чернівецького університету у 1944 році вступила до ОУН, де брала активну участь в роботі організації, збирала кошти на підтримку поранених вояків ОУН-УПА. Була була арештована органами НКВД 3 січня 1948 року. Орисю піддавали жахливим катуванням, але вона витримала усі знущання і не зламалася, не видала нікого з товаришів. Була засуджена на 10 років, відбувала присуд сталінського суду в Карагандинський області. Звільнена в 1956 році без права повернення в Україну.
Повідомляє офіційне інтернет-представництво Президента України