Інформаційне агентство УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

Життя планети починається з Тебе

Життя планети починається з Тебе
201634 ПЕРЕГЛЯДІВ

18-річна жителька Києва Поліна Деркач запропонувала переробляти поліетилен у деталі для сільськогосподарської техніки. Свою ідею школярка обгрунтовує так: «Поліетилен, як відомо, довговічний, і цей його недолік для екології є водночас великим плюсом, якщо з нього виготовляти запчастини. Я проаналізувала: запчастини, які на 10% складаються з поліетилену, працюють довше і їх не потрібно часто змінювати».
Феномен дівчини поставив два національні рекорди України. Пластикові деталі спершу пропрацювали на площі 10 тисяч, а потім – 20 тисяч гектарів. Розробку, яку запропонувала Поліна Деркач і надалі випробовують на підприємствах України.
А от 17-річна киянка Єлизавета Столярчук презентувала проект винаходу, що дозволяє переробляти полімерні й органічні відходи за допомогою сонячної енергії та рідкого азоту. Єлизавета каже: «Метод енергоефективний, не шкодить довкіллю. Завдяки ньому з переробленого сміття можна отримати воду, бензин та газ, схожий на природний. Полімери перероблять на дизпальне, а органічні відходи – на біопальне. Реалізувати таке можна за допомогою хімічної реакції під назвою піроліз». За словами винахідниці, одна із основних переваг піролізу – екологічність.
16-річний школяр Одеської спеціалізованої школи №117 Едуард Шкуліпа розробляє систему розумних світлофорів. Причина винаходу для того, щоб зекономити час водіїв, що очікують у заторах, і тим самим знизити кількість шкідливих речовин, які потрапляють у середовище з вихлопами.
«Механізм складається із віртуальних смуг на дорозі. Вони зчитують масу та та швидкість усіх машин, які їдуть у кожному з напрямків. Інформація передається на комп’ютер, а той вирішує, який з напрямків краще пропустити, щоб зменшити викиди вуглекислого газу», - розповідає Едуард.
Свої проекти школярі презентували на онлайн-конференції TEDx JAS Countdown.

Передрук матеріалів, використання фото, відео дозволяється тільки за умови посилання на «Інформаційне агентство УНТ» та зазначення автора. «Інформаційне агентство УНТ» не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Редактор: redaktor@unt.ua

© 2018 Інформаційне агентство УНТ Українське Народне Телебачення

Мої відео