Інформаційне агентство УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

Тонемо у своєму ж смітті

Тонемо у своєму ж смітті
13976 ПЕРЕГЛЯДІВ

Проблема сміття є однією із найгостріших проблем в Україні. Ще зовсім недавно практично все сміття можна було переробити. Які зміни відбулися на сьогоднішній день? У зв’язку із появою нових матеріалів, які, на жаль, не підлягають швидкій переробці, ситуація сьогодні дещо інша.
Усі відходи можна поділити на декілька груп:
• Побутові, які утворюються в результаті життєдіяльності людей
• Промислові, що утворюються під час виробництва продукту
• Сільськогосподарські
• Будівельні
• Споживання
• Радіоактивні
Першим кроком до середовища без сміття є його сортування. Відповідальність за це повинна нести не лише держава чи місцеві чиновники, але й кожен свідомий громадянин, який хоче жити у екологічно чистій країні. Мешканці домівок повинні створити спеціальні місця для збору кожного окремого виду відходів. На перший погляд це може здаватись складно, проте, це не так, і користь від цього неабияка велика. У деяких країнах світу вже можна побачити запровадження ідеї сортування сміття. Це хороша ідея, і вона повинна бути реалізована у всіх країнах світу. Проте, лише сортуванням сміття проблеми не уникнути, потрібно діяти комплексно. На сьогоднішній день в різних куточках планети утворилися величезні звалища сміття, які не підлягають переробці і не можуть бути знищені без шкоди для екології.
Позбавитись твердого сміття можна завдяки таким способам: закопування, спалювання чи утилізація. Шкода, але , до цих пір ми приділяли велику увагу першим двом способам. Проте, сміттєві полігони займають велику територію, а спалювання дуже забруднює повітря. Переробка сміття завдяки сучасним екологічним технологіям, зокрема утилізація відходів – є ефективним способом вирішення проблеми.
В той момент, коли Україна потопає у мільярдах тонн сміття, Європа вдало використовує ці відходи у різних виробничих сферах та ще й заробляє на цьому чималі кошти. У кожній країні Європи є спеціальні баки для сортування відходів. Якби ми всі приділили увагу сортуванню побутового сміття, то сміттєпереробна галузь приносила б прибуток і в Україні, адже сортоване сміття коштує значно дорожче, аніж несортоване. Лідером по переробці відходів є Швеція, тут переробляють 99% сміття. Цікавим є й те, що Швеція імпортує сміття з інших країн світу. Схожа ситуація спостерігається також в таких країнах, як Німеччина, Швейцарія, Австрія та низці інших країн світу. Підприємства, які займаються утилізацією, використовують відходи як джерело енергії. Такий підхід дозволяє країні зекономити велику кількість нафтопродуктів.
В Україні проблема сміття спостерігається вже не перший рік. І, на жаль, підприємства не зацікавлені за власний кошт створювати заводи з переробки промислових відходів. В нашій країні ця проблема існує через законодавство. Тому що законом не передбачено переробляти сміття. Та й самі люди не до кінця розуміють, навіщо їм це потрібно. На їх думку – це проблема місцевої влади. У свою ж чергу, влада перекидає відповідальність на підприємців, які займаються бізнесом у сфері збору, сортування та переробки сміття. Насправді, проблема повинна вирішуватись на рівні як державних органів влади, так і звичайних громадян.
Якщо підсумувати вище сказане, то є декілька шляхів вирішення проблеми сміттєзвалищ в Україні:
• Запровадити в Україні обов’язкову систему сортування сміття та переробки твердих побутових відходів
• Необхідно збільшити розмір штрафів за викидання сміття в заборонених місцях
• Створити заводи для розкладання сміття біологічними методами
• Вилучити з обігу поліетиленові пакети, замінивши їх на картонні
Будемо надіятись, що такі заходи допоможуть Україні подолати проблему сміттєзвалищ.

Передрук матеріалів, використання фото, відео дозволяється тільки за умови посилання на «Інформаційне агентство УНТ» та зазначення автора. «Інформаційне агентство УНТ» не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Редактор: redaktor@unt.ua

© 2018 Інформаційне агентство УНТ Українське Народне Телебачення

Мої відео