Інформаційне агентство УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

Як пандемія вплинула на ставлення людей до гігієни?

Як пандемія вплинула на ставлення людей до гігієни?
183606 ПЕРЕГЛЯДІВ

У червні 2020 року було проведено дослідження громадської думки на тему «Як пандемія вплинула на ставлення людей до гігієни?». Результати дослідження відображають, як в умовах пандемії змінилися гігієнічні звички людей, їхнє ставлення до особистої гігієни, гігієни в громадських місцях і в офісах.

Згідно з отриманими результатами дослідження, пандемія змінила гігієнічні звички як мінімум 2/3 населення. Зокрема, 90% стали частіше мити руки, а використання дезінфікуючих та антибактеріальних засобів увійшло в побут практично 85% людей. Цікаво, що в результаті у 59% респондентів виросли витрати на гігієнічні засоби.

Дослідження наочно показало зміна світогляду і стилю життя під впливом COVID-19. Так, пряма загроза здоров'ю і режим самоізоляції помітно підвищили обізнаність людей про джерела передачі мікробів і особливості їх розмноження. Майже кожен другий опитаний зізнався, що ознайомився з інформацією про місця скупчення бактерій і вірусів. Більш того, 67% людей тепер намагаються не торкатися до цих поверхонь голими руками. Практично половина респондентів відзначили, що з початком пандемії стали частіше проводити прибирання будинку.

Дотримання соціальної дистанції і підвищені вимоги до особистої гігієни вплинули і на сферу бізнесу. Співробітники чекають від роботодавців введення превентивних заходів: забезпечення гігієни на робочому місці, умов для збереження безпечної дистанції в 1,5 метра, введення позмінного графіка роботи і контролю заповнюваності офісних приміщень. Також більше половини опитаних хотіли б продовжити роботу віддалено для забезпечення особистої безпеки, а 85% вважають важливим говорити з керівництвом про можливість роботи з дому в разі поганого самопочуття.

Бажання продовжувати роботу віддалено може бути пов'язано з неготовністю великого числа людей більше пересуватися на громадському транспорті. Зокрема, 46% планують уникати цього після знять всіх обмежень. У вирішенні даної проблеми 57% покладають надію на держави і чекають від органів управління введення заходів по оптимізації трафіку в громадському транспорті.

Передрук матеріалів, використання фото, відео дозволяється тільки за умови посилання на «Інформаційне агентство УНТ» та зазначення автора. «Інформаційне агентство УНТ» не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Редактор: redaktor@unt.ua

© 2018 Інформаційне агентство УНТ Українське Народне Телебачення