Інформаційне агентство УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

До чого призведе вимирання тварин?

До чого призведе вимирання тварин?
177562 ПЕРЕГЛЯДІВ

Світ зіткнувся з катастрофічним скороченням біорізноманіття - багато видів тварин знаходяться на межі зникнення, що загрожує продовольчогму постачанню, здоров'ю та безпеці людини. Про це повідомляється в доповіді ООН «Глобальна перспектива в області біорізноманіття.

«Людство стоїть на роздоріжжі з точки зору спадщини, яке ми хочемо залишити майбутнім поколінням. Біорізноманіття скорочується безпрецедентними темпами, а навантаження, що обумовлюють це скорочення, тільки збільшуються», - йдеться в тексті доповіді. «Це ілюзія, що екологічний колапс станеться через якийсь час, що нам ще до цього жити і жити. Катастрофа вже наступила і з кожним роком лише набирає обертів».

Зменшення природного біорізноманіття - природний процес, який відбувається з самого початку виникнення тваринного світу. Однак він набирає занадто високі темпи - і призводить до цього діяльність самої людини. «Та ж теорія еволюції Дарвіна побудована на тому, що одні види йдуть, і з'являються нові. Але якщо говорити про екологічну складову, то зараз з'явився новий людський фактор - від діяльності людини приходять безліч негативних наслідків».

Позначається на біорізноманіття, наприклад, генна модифікація. Нові зернятка генномодифікованих рослин не будуть відтворювати нові плоди, тому старі види картоплі, кукурудзи вироджуються. Якщо ж говорити не про рослини, а про світ тварин, тривогу екологів викликає скорочення популяції бджіл, в якому вони також звинувачують людей. Поля оброблялися новими добривами, бджоли, які збирали там нектар, отруїлися пестицидами, в результаті мед був також отруєний, і бджолярі серйозно постраждали. Дійсно, страждають бджоли - погано і бджолярам, ​​а слідом за ними - і їх замовникам, тобто людям, яким незабаром буде істотно не вистачати їх продукції. Мед використовується не тільки в харчовій сфері, але так само в косметологічній та медичній. В цілому, крім меду, є маса продуктів, які ми можемо втратити. Це ті продукти, які складно відтворити в лабораторії. Зараз відбувається одне з найбільш масових вимирань тваринного світу. Людиною рухає нажива і неповага. Забудовуючи ділянку землі або осушуючи чергове болото, мало хто замислюється який удар він завдає біоценозу. Всі жадають вигоди.

Екологічна культура у нас знаходиться на низькому рівні. Поведінка у нас однозначно недалекоглядна. Згадайте, як було зі звалищами - скільки років ми безтурботно викидали сміття і не замислювалися, куди далі будуть відправлятися відходи. Зупинити екологічну катастрофу вже не можна. Все, що нам залишається, - максимально знизити втрати від цієї катастрофи. Уберегти людство вже не вийде.

В першу чергу потрібно розвивати натуральне господарство, прибирати хімікати з полів, скорочувати вирубку лісу і виробляти жорсткий контроль за якістю скиду води. І найголовніше - відповідальність. Компанії не бояться маленьких штрафів. Потрібні великі штрафи і кримінальна відповідальність керівників. Еколог Анна Садасюк, між тим, вважає, що відповідальність за збереження навколишнього середовища повинні нести не тільки керівники і власники підприємств, а й споживачі їхньої продукції. «У школах вже років вісім, напевно, існує предмет "екологія", де дуже багато речей розповідаються. Добре було б, якби інформування відбувалося ще й з телевізора», - сказала вона.

Крім того, еколог нагадала, що питання збереження навколишнього середовища регулюються законами. «Адже є "Червона книга", де записані види тварин і рослин, які ми повинні охороняти» - нагадала вона тим, хто про це забув або не знав. Коли планується будівництво якихось будівель, проводиться екологічна експертиза, в ході якої визначають, чи існує на місцевості якийсь червонокнижний вид, і якщо так - будівництво неможливо. У доповіді ООН тим часом підкреслюється, що пандемія коронавірусу показала - перед обличчям загальної загрози суспільство здатне боротися спільними силами. «Воно може робити немислимі раніше кроки, пов'язані з великомасштабними перетвореннями, проявами солідарності і багатосторонніми зусиллями», - відзначають експерти організації, додаючи, що так само необхідно згуртуватися і для вирішення екологічних проблем.

Передрук матеріалів, використання фото, відео дозволяється тільки за умови посилання на «Інформаційне агентство УНТ» та зазначення автора. «Інформаційне агентство УНТ» не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Редактор: redaktor@unt.ua

© 2018 Інформаційне агентство УНТ Українське Народне Телебачення

Мої відео