Інформаційне агентство УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

На обсервацію: робота бібліотек під час світової пандемії

На обсервацію: робота бібліотек під час світової  пандемії
178001 ПЕРЕГЛЯДІВ

Книга — мудрість людини. Відколи людина навчилася читати й писати, до рук взяла джерело знань — книгу. Книги відкривають нам мудрість, всесвіт, минуле та майбутнє. Вважається, що книга відтворює чудеса світу. І справді: прочитавши щось цікаве — людина творить, будує історії, пише майбутнє. Однак, і книги в наш час зазнають певних змін.
Covid-19 вніс свої корективи у різних культурних, мистецьких або ж суспільних напрямах. Відтак, кожен громадянин України та інших країн світі, же введений карантин, повинен дотримуватися певних правил. І як би нам не хотілося, але ми мусимо носити захисні маски, одягати рукавички та дотримуватися відстані. Культурна сфера також не є осторонь карантинних заборон. Так, бібліотеки змушені закривати двері для відвідувачів й наразі переходити на дистанційну роботу. Проте, як виявилося, в нашій країні знайшли інший вихід із ситуації. Наразі, до книг віднесли таку річ, як обсервація. Цей термін має декілька значень. Однак, в даному випадку мова йде про ізоляційно-обмежувальні та протиепідемічні заходи.
Як виявляється, навіть в період коронавірусу люди прагнуть читати. Тож бібліотеки змушені зараз працювати по-новому. Відвідувачів не так багато наразі, однак вони приходять, торкаються до книг в рукавичках, а коли беруть почитати, то книга відправляється не на поличку книгарні, а на обсервацію. А відбувається цей процес у такий спосіб: книгу запаковують у поліетиленовий пакет та віддають на тижневий протиепідемічний процес.
Бібліотеки, які працюють у звичному для себе режимі, на жаль, можуть наражати себе на небезпеку. Тому бібліотекарі, аби не контактувати близько з відвідувачами, огороджують своє робоче місце стільцями.
Нині, за словами столичних бібліотекарів, попит на українську літературу відійшов. Українці в рази менше читають, одна книга може бути на рік. Зараз громадян України захоплює література, яка допомагає вгамувати стрес, про медитацію або хороший сон.
Однак, є люди, які категорично не відвідують в період світової пандемії бібліотеки, проте прагнуть щось почитати. Для таких поціновувачів літератури є дистанційні ресурси з українською та світовою класикою
Електронна бібліотека Публічної бібліотеки імені Лесі Українки. Тут користувачі можуть натрапити на повнотекстові ресурси, музичні твори та інші оцифровані документи з бібліотеки. Мета даного ресурсу- збереження культурної спадщини.
Libraria. Надання доступу до великого масиву української періодики. В даному сервісі відскановано сторінки близько 200 видань на польській, російський, німецькій, українській тощо.
Україніка. Проект, створений Національною бібліотекою В. І. Вернадського. Мета- показати здобутки нації на різних континентах, якомога більше інформації про історію України.
Бібліотека української літератури- ресурс, де зібрано багато творів літератури. Тут відбувається популяризація культури мистецтва України.
Сайт "Відкрита книга" має на меті давати доступ до онлайн-книг. Примітно, що лише для тих, які стали суспільно-важливими.
Бібліотека українського мистецтва- це свого роду помічник для студентів культури та мистецтва. Тут можна знайти цікаві статті про українських художників, культурні ексклюзиви. Наповнення сайту- журнали та книги українського мистецтва.
Слухай- перший сервіс з надання доступу до електронних книг.
Тож, навіть у період коронавірус питання розвитку культурного надбання не стоїть перед українцями. Наразі, дотримуючись всіх протиепідемічних правил, можна відвідати бібліотеку і навіть потримати та полистати книгу. Але ж якщо боїтеся за своє здоров'я, надано багато сервісів електронного доступу для культурного та суспільного збагачення.

Передрук матеріалів, використання фото, відео дозволяється тільки за умови посилання на «Інформаційне агентство УНТ» та зазначення автора. «Інформаційне агентство УНТ» не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Редактор: redaktor@unt.ua

© 2018 Інформаційне агентство УНТ Українське Народне Телебачення