Інформаційне агентство УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

Поговоримо про сурогатне материнство в Україні

Поговоримо про сурогатне материнство в Україні
170998 ПЕРЕГЛЯДІВ

Розвиток сучасних медичних технологій дає можливість стати батьками навіть тим парам, які не можуть мати дітей з різних причин. Бувають ситуації, коли для цього доводиться вдаватися за допомогою до сурогатної матері, якщо всі інші можливості вже були неодноразово випробувані і не увінчалися успіхом. У зв'язку з цим виникає необхідність юридичного регулювання даного питання, оскільки в процесі дітонародження присутня третя сторона.
Сурмами може стати жінка від 20 до 35 років, що має як мінімум одну здорову дитину, яку народила самостійно, і повністю здорова - у всіх сенсах цього слова. Остання обставина є причиною того, що більшість кандидаток відхиляється.
Перша у світі дитина від сурогатної матері народилася у Великобританії в 1989 році. В Україні така програма з'явилася в 1995 році. Після 35 років запас яйцеклітин різко падає та зменшується кількість жіночих гормонів. 70% причин патологій вагітності становлять хромосомні порушення - при них організм відторгає плодове яйце. У 40 років жінка психологічно найкраще підготовлена до вагітності. 37% жінок, які користуються послугами сурогатної матері - старше 35 років. Шість мільйонів пар у віці від 20 до 40 років знайомі з проблемою зачаття. 12,4% - рівень жіночого безпліддя в світі. 40% сурогатних мам згодні на повторну участь у програмі.
Рекордсменкою серед сурогатних мам вважається 39-річна англійка Керол Хорлок, яка виносила і народила 9 дітлахів для бездітних пар - 6 дівчаток і 3 хлопчика. На момент участі у першій сурогатній програмі у жінки вже було двоє своїх дітей. Сурогатне материнство – питання дуже тонке, для багатьох спірне. Важливо розуміти, що цей метод в нашій країні абсолютно законний.
Програма сурогатного материнства на території України регламентується наказом МОЗ України 787 «Про затвердження Порядку застосування допоміжних репродуктивних технологій в Україні».
Сурогатне материнство – допоміжна репродуктивна технологія, при застосуванні якої в зачатті і народженні дитини беруть участь три людини:

1) генетичний батько - особа, яка надала свою репродуктивну рідина і згідне після народження дитини взяти на себе відповідальність батька; 2) генетична мати - особа, яка надала свою яйцеклітину для запліднення і згідне після народження дитини взяти на себе обов'язки матері; 3) сурогатна мати - жінка дітородного віку, що погодилася на оплатній або безоплатній основі виносити і народити дитину від генетичних батьків і не претендує на роль матері даного дитини. Такий шлях може бути рекомендований жінці в тих випадках: якщо вона не може самостійно виносити вагітність; відсутність матки; деформація порожнини або шийки матки; три і більше викиднів; важкі захворювання.
Україна є однією з країн, де сурогатне материнство повністю врегульовано чинним законодавством і дозволено для іноземців. Сурогатне материнство в Україні є легальним і безпечним. Згідно з українським законодавством, дитина належить виключно передбачуваним батькам з моменту зачаття. Юридичні переваги наступні: комерційне сурогатне материнство дозволено в Україні, рішення спеціального комітету не потрібно; рішення суду не потрібно; подальша процедура усиновлення не потрібна; свідоцтво про народження видається на ім'я ймовірних батьків відразу після народження дитини; сурогатна мати не має права вважатися законною матір'ю дитини.
Сурогатне материнство – це виношування і народження дитини, яка не пов’язана із сурогатною мамою генетично. Сурогатна мати не може одночасно бути донором яйцеклітини. Це повністю виключає генетичний зв’язок сурмами і дитини, яку вона виношує.

Передрук матеріалів, використання фото, відео дозволяється тільки за умови посилання на «Інформаційне агентство УНТ» та зазначення автора. «Інформаційне агентство УНТ» не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Редактор: redaktor@unt.ua

© 2018 Інформаційне агентство УНТ Українське Народне Телебачення