Телеканал УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

Мобільна залежність

26856 ПЕРЕГЛЯДІВ

Проаналізувавши дані шістдесяти тисяч опитаних, вченими було доведено, що смартфоном користуються приблизно три години на добу, вмикаючи його кожні дванадцять хвилин, в середньому 88 разів на добу. Для відкриття мобільних додатків люди вмикають телефон 53 рази.

Спеціальний додаток допоміг науковцям встановити як часто власники зверталися до своїх смартфонів, і якою функцією найчастіше користувалися: телефонні розмови, смс-листування, ігри, Інтернет. Двічі на день учасники експерименту оцінювали власне самопочуття.

Результати показали, що найбільша частина часу витрачається на комунікацію та соціальні мережі такі як WhatsApp (15%) та Facebook (9%). А на дзвінки середньостатистичний користувач витрачає лише вісім хвилин свого часу щоденно.

Олександр Марковец, керівник наукового експерименту, зазначає, що останні шість років характеризуються кардинальною зміною життя людини. Використання смартфонів  негативно впливає на розумові здібності, погіршує здоров’я та викликає погані почуття.

Зауважив Марковец і на позитивних аспектах користування мобільними пристроями: "Повідомлення та лайки у соцмережах допомагають побороти відчуття самотності, дозволяють залишатися у курсі останніх новин, розвивають певні соціальні навички". Проте, зауважує дослідник, зловживання смартфоном, рано чи пізно, приведе до негативних наслідків, таких як депресія, стрес та залежність від власного мобільного пристрою.

Редактор: [email protected]

© 2010 Телеканал УНТ Українське Народне Телебачення

Мої відео