Телеканал УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

СБУ викрила масштабну схему «торгівлі» дозволами на зброю: майже 200 осіб отримали посвідчення «дружинників» місцевих рад Кіровоградщини

СБУ викрила масштабну схему «торгівлі» дозволами на зброю: майже 200 осіб отримали посвідчення «дружинників» місцевих рад Кіровоградщини
10629 ПЕРЕГЛЯДІВ

СБУ викрила системну корупцію у дозвільній системі Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області. У ході спецоперації нейтралізовано злочинну групу. До її складу входило двоє посадовців поліції та колишній працівник МВС.

Зловмисники без законних підстав видавали дозвільні документи на травматичну зброю для нібито охорони громадського порядку у селищних радах регіону. За кожне посвідчення вимагали 500 доларів хабара.

Встановлено, що організатори групи – двоє посадовців поліції. За даними слідства, вони налагодили корупційний механізм оформлення документів на право придбання та носіння зброї нелетальної дії. До протиправної діяльності залучили колишнього працівника МВС. Він підшукував клієнтів та був посередником для передачі грошей.

Співробітники СБУ затримали одного з організаторів схеми під час одержання чергової суми неправомірної вигоди.

У ході проведення оперативно-слідчих дій встановлено, що до складу «псевдодружинників» входить 200 осіб, які отримали і планують отримати незаконно оформлені «дозволи».

Наразі вирішується питання щодо повідомлення зловмисникам про підозру за ст. 369-2 (зловживання впливом) Кримінального кодексу України та обрання мір запобіжних заходів.

Тривають невідкладні слідчо-оперативні дії для встановлення всіх обставин протиправної діяльності і притягнення до відповідальності інших осіб, причетних до схеми.

Заходи із викриття правопорушення проводили співробітники Управління СБУ в Кіровоградській області за процесуального керівництва Кіровоградської обласної прокуратури.

ssu.gov.ua

Теги: СБУ, Служба Безпеки України,дозвіл на зброю,посвідчення дружинників

Редактор: [email protected]

© 2010 Телеканал УНТ Українське Народне Телебачення

Мої відео