Телеканал УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

Волонтерство – незамінна форма допомоги в будь-який час. Люди, які чесно та самовіддано підтримують і рятують потребуючих, заслуговують великої поваги та честі - Ігор Клименко

Волонтерство – незамінна форма допомоги в будь-який час. Люди, які чесно та самовіддано підтримують і рятують потребуючих, заслуговують великої поваги та честі - Ігор Клименко
56750 ПЕРЕГЛЯДІВ

Особливо зараз, коли волонтерська спільнота своєю невтомною працею робить величезний внесок у Перемогу України.  

Але, на жаль, авторитет волонтерів використовують шахраї, які привласнюють благодійні внески чи розпродують гуманітарну допомогу. З початку повномасштабного вторгнення рф в Україну Національна поліція України зареєструвала 404 таких випадки. 79 осіб вже отримали підозри в межах цих кримінальних проваджень.

Найпоширеніша схема, яку використовують псевдоволонтери, полягає саме у продажі гуманітарної допомоги. Один із таких кричущих фактів ми задокументували нещодавно. 

Військовий у пошуках авто для бойових побратимів натрапив на оголошення благодійного фонду. Однак, як виявилося, за автомобілі потрібно було заплатити – 5500 євро за дві автівки. А от у акті приймання-передачі військовій частині про вартість не можна було згадувати – продавці наполягали писати виключно «безоплатна гуманітарна допомога». 

Як встановили поліцейські, таку схему заробітку використовують двоє чоловіків, які прикриваються низкою благодійних громадських організацій. Серед них –  ГО «Незалежні», керівником якої є Святослав Літинський (він є свідком у цьому кримінальному провадженні). 

Один із фігурантів, надаючи документи від ГО «Незалежні», домовлявся із благодійниками про закупку авто за кордоном  для потреб військових. Коли автівки доїжджали до кордону з Україною, псевдоволонтери розмитнювали їх через інші благодійні фонди, вказуючи, що ці машини будуть передані в дар військовим частинам ЗСУ.

Поліцейські в межах кримінального провадження задокументували ці факти та провели обшуки в організаціях, фондах та у помешканнях осіб, про яких згадували фігуранти під час перемовин. Наразі слідчі в процесуальному порядку викликали двох осіб для вручення їм повідомлення про підозру за незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги.

Ці особи понесуть кримінальну відповідальність за свій злочин. Але найгірше в таких історіях – це тінь, яку кидають зловмисники на діяльність справжніх волонтерів. І наша задача полягає в тому, щоб викрити та притягнути до відповідальності кожного, хто прагне використати авторитет благодійників для власного збагачення. 

Бо волонтерство – це про людяність, а не про заробіток.

Ігор Клименко

Теги: Волонтерство ,допомога,Україна, Ігор Клименко, Клименко,Гуманітарка , гуманітарна допомога, ГО «Незалежні», ГО Незалежні,Незалежні,ЗСУ, Збройні Сили, Збройні Сили України,вторгнення рф в Україну,вторгнення рф ,вторгнення в Україну, вторгнення Росії , вторгнення Росії в Україну,вторгнення , війна в Україні, війна з РФ,війна з Росією, Російська агресія ,збройна агресія росії,Війна проти Росії,Війна проти України, війна Росії проти України,НПУ,Національна поліція України,Національна поліція ,поліція , Нацполіція,Нацполіція України,благодійний фонд,фонд,Святослав Літинський,Літинський
Автор: wikibazacom

Редактор: [email protected]

© 2010 Телеканал УНТ Українське Народне Телебачення

Мої відео