Телеканал УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

Подружжя Герег та фірми Степанова: хто наживається на продажу державі антисептиків за завищеними цінами

Подружжя Герег та фірми Степанова: хто наживається на продажу державі антисептиків за завищеними цінами
18999 ПЕРЕГЛЯДІВ
 

Великі постачальники антисептиків під час пандемії - бізнес-партнер сім’ї екс-очільника МОЗ, член наглядової ради "Ощадбанку" та подружжя мільярдерів Герег.Источник: https://biz.censor.net.ua/r3199592

Для запобігання зараженню коронавірусном обов’язково потрібна дезінфекція рук та поверхонь, вчать населення інформаційні листівки від МОЗ. "БізнесЦензор" з`ясовував, як державним та комунальним закладам постачають антисептики під час карантину і хто отримує найбільші контракти.

Президент Володимир Зеленський підписав 17 березня закон № 3219, що дозволяє державним та комунальним структурам протягом трьох місяців проводити закупівлі лікарських засобів та інших товарів для боротьби з розповсюдженням коронавірусу поза системою ProZORRO.

Закон лише зобов’язує звітувати - завантажуючи в систему укладені договори та звіти про їх виконання. Бюджетникам дозволили навіть перераховувати повну передоплату, незважаючи на те, що карантин для постачальника може вважатись форс-мажорною обставиною.

Підписаний в той же день Закон № 2538 звільняє товари проти COVID 19 від сплати ввізного мита та ПДВ. Основний їх перелік 22 березня опублікувала на сторінці у фейсбук "Нова митниця"

Найбільше дезінфекції – міській владі

За останніми даними в Україні більше 20% захворівших COVID-19 лікарі, що підхопили вірус під час виконання професійних обов’язків. Але найбільші прямі контракти на антисептики належать не медичним закладам, а структурам місцевої влади.

Станом на 27 травня, найбільше замовлення серед медичних закладів зробила "Міська клінічна інфекційна лікарня" в Одесі, 30 березня уклала угоду з ТОВ "Дезмедексперт" на поставку антисептика за 3,9 млн. грн.

Взагалі наймасштабніше замовлення дезінфікуючих засобів з початку запровадження карантину зробив департамент соцполітики Київської міськради, уклавши 7 травня угоду з ТОВ "Фарматех" на поставку 47 260 літрів дезінфектора для рук за 10,87 млн. грн.

В той самий день департамент замовив ще 10 000 л антисептика для рук за 2,34 млн. грн у ТОВ "Фартунат".

Станом на кінець травня "середній" контракт на закупівлю антисептика у бюджетні установи та державні підприємства перевищує 70 000 грн.

Лікарні первинної медико-санітарної допомоги встигли укласти за березень-квітень близько 130 договорів виключно під закупівлі антисептичних засобів.

Перше, що кидається у вічі – велика кількість закритих лотів без обов’язкової документації. Майже у 40% випадків лотів лікарень договір взагалі відсутній, або немає специфікації, яка є невід’ємною частиною контракту з інформацією про назву антисептика, його об’єм та ціну за одиницю. Або специфікація є, проте в ній відсутня така інформація.

Грішать відсутністю інформації про товар і інші замовники, не завжди є інформація про найбільші за обсягами поставок угоди.

Наприклад, 21 квітня Департамент соцзахисту Дніпровської обладміністрації замовив у ФОП "Майборода Ольга Сергіївна", зареєстрованому за місяць до дати контракту, 20 000 антисептиків на 1,73 млн. грн. Дезінфектори роздаватимуть "отримувачам продуктових наборів області". Проте відсутня будь-яка інформація про антисептик – невідомі ні його обсяг, ні назва.

Ще одна особливість публічних закупівель дезінфекторів – численна армія постачальників -ФОПів. У кожному четвертому контракті стовідсотково стороною буде виступати ФОП з не завжди зрозумілим ціноутворенням.

Наприклад, районна лікарня Конотопа Сумської області уклала угоду 29 березня на 30 000 грн з ФОП "Поляченко Олена Миколаївна" на поставку антисептика "Клін Стрім", виробництва однойменної житомирської фірми. 5л антисептику конотопська лікарня закупила за ціною 1500 грн/шт, в той час як інші державні та комунальні підприємства закуповували такий засіб у рази дешевше – наприклад, "Укрпошта" 6 квітня у ТОВ "ВінСтрім" за 624 грн.

Інколи постачальник засобів з дезинфекції викликає підозри через рід своєї діяльності, далекий від продажу антисептиків.

Наприклад, одеське КП "Міські дороги" закупило на 1,6 млн грн антисептиків "Санідез" та "Саніліт" розфасованих по 1 кг за 600 грн/шт у ТОВ "АвтоСпецПроект" Наталії Яремчук, основним видом діяльності якого є техобслуговування, ремонт автотранспорту та торгівля деталями до нього.

Щоб розібратися хто у лідерах на перегрітому пандемією ринку антисептиків "БізнесЦензор" визначив ТОП 10 найбільших постачальників антисептиків станом на 27 травня за вартістю контрактів.

Сортируючи результати постачальників з березня, коли був запроваджений карантин, вийшла різношерста компанія старожилів та новостворених "ноунеймів" з мінімальним статутним капіталом.

Мастодонти та пустушки

№1 "Лізоформ Медікал"/ 20,45 млн грн

Найбільшим постачальником антисептиків у державні та комунальні заклади протягом березня-травня лишалось ТОВ "Лізоформ Медікал" підприємця Зази Берадзе.

Він є бізнес-партнером Гліба Ємця, молодшого сина екс-міністра охорони здоров’я Іллі Ємця у фірмах "Ікспанд" та "Ветлаб".

Зазу Берадзе можна вважати старожилом ринку, як і його фірму 2008 року реєстрації.

"Лізоформ Медікал" зі статутним капіталом в 30,38 млн є також основним постачальником у заклади охорони здоров’я рентгенівської медичної плівки. Фірма з початку березня поставила дезінфекційних засобів на більше 20,5 млн. грн.

Загалом з початку 2020-го всі держзакупівлі дали Берадзе 102,7 млн грн доходу. За цілий 2019 рік публічні закупівлі "Лізоформ Медікал" склали близько 115,6 млн. грн. То ж у поточному очікується великий плюс.

№ 2 ТОВ "ТІ ЕНД АЙ Партнери"/ 12,8 млн. грн

ТОВ "ТІ ЕНД АЙ Партнери" було зареєстровано у 2009 році зі статутним капіталом в 65 тис. грн, власником значиться Михайло Музика. З початку року компанія також значно наростила успіх у публічних закупівлях.

Якщо у минулому році фірма виграла держзакупівлі на 7,8 млн грн, з початку цього року - на 28,5 млн грн. З березня ТОВ уклало угоди на поставку антисептиків на 12,8 млн грн.

ТОВ "ТІ ЕНД АЙ Партнери" пощастило одержати найбільший контракт на 12 млн грн від КП Харьківської обласної Ради "Обласний аптечний склад" на 40 008 літрів рідких антисептиків для рук, медичних інструментів та обладнання, поверхонь, та 5376 кг твердих антисептичних засобів виробництва київської фірми "Дез-Еком".

№3 ТОВ "Дез-Тайм"/12,66 млн грн

Засноване у вересні 2014 року "Дез-Тайм" зазначило основним видом діяльності виробництво фармацевтичних препаратів, засновником та директором виступає Олена Дударєва, уставний капітал складає 5000 грн.

У 2019 році ТОВ "Дез-Тайм" виграло державних закупівель на 23,6 млн грн, в 2020-му – вже на 30,38 млн грн. З березня фірма уклала контрактів на постачання антисептиків на 12,66 млн грн.

№4 ТОВ "Фарматех"/10,86 млн грн

ТОВ "Фарматех" заснували у червні 2018 року зі статутним капіталом в 200 000 грн. Основним видом діяльності зазначено виробництво парфумів та косметичних засобів, проте власної торгової марки фірма не має.

Власниками зазначені Глездинські Станіслав Анатолійович та Ганна Анатоліївна. Потрапити до лідерів з продажу антисептика дозволив перший та поки єдиний контракт на 10,86 млн грн. Дебют стався 7 травня на замовлення департаменту соцзахисту Київської міської ради.

№5 ТОВ "Фартунат" / 10,17 млн грн

"Фартунат" було засновано у жовтні 2010 року, має одинадцять видів діяльності, у тому числі займається оптовою торгівлю хімічними препаратами. Засновником зазначена Аліса Собченко.

У 2018 році її структура перемогла у тендерах на 251,5 тис грн. У 2019 рік – на 23 млн грн.

З початку поточного року – вже на 31,26 млн грн. За весняні місяці уклала угод на 10,17 млн грн.

№6 ТОВ "Дезодар" + ТОВ "Він Стрім"/ 9,6 млн грн

ТОВ "Дезодар" був зареєстрований у лютому 2018 року мешканцем Бучі Вадимом Дятловим зі статутним капіталом у 25 тис. грн, основним видом діяльності ТОВ зазначено оптову торгівлю хімічними продуктами.

У 2019 році вартість виграних лотів склала 6,011 млн грн. З початку поточного року – 27,7 млн грн. З початку карантину "Дезодар" продало антисептиків на 6,8 млн грн.

Можна припустити, що з ним тісно пов’язана інша фірма у сфері закупівель антисептиків – ТОВ "Він Стрім", обох пов’язує спільне кримінальне провадження.

Нібито "Дезодар" торгує антисептиками виробництва "Він Стрім", яке підозрювали у неякісному виготовлені дезінфекторів кустарним способом.

"Він Стрім" має широке коло діяльності – від виробництва меблів, одягу, тари з пластмас, до засобів чищення. Засноване було у червні 2018 року зі статутним капіталом у 100 000 грн.

Власники "ВінСтрім" Микола Вірьовкін, Норік Геворкян, почесний консул Арменії в Україні та президент Ассоціації спортивної боротьби, та Тарас Кириченко, член наглядової ради "Ощадбанку".

В декларації Тараса Кириченка "Він Стріма" немає, проте адреса власника – повного тезки та сама, що і у зазначених банкіром у декларації компаніях. Безпосередньо "Він Стрім" з березня уклав угод на поставку антисептиків на 2,8 млн грн.

№7 ТОВ "Дезмедексперт"/ 7,4 млн грн

ТОВ "Дезмедексперт" існує менше року – з серпня 2019-го – засноване мешканкою Одеської області Юлією Чумаченко зі статутним капіталом у 5 000 грн.

Основним видом діяльності товариства є оптова торгівля фармтоварами. Левова частка угод припадає на структури, розташовані у Одесі та області.

У минулому році "Дезмедексперт" виграло всі лоти, де приймало участь, загалом на 678,6 тис грн. У цьому році також майже всі – на 33,7 млн грн.

№ ТОВ "Дез – 2018"/4,23 млн грн

Харківське ТОВ "Дез – 2018" засноване Русланом Сєріковим у листопаді 2018 року зі статутним капіталом у 38 000 грн. Основна діяльність ТОВ – продаж хімічної продукції, у 2019 році "Дез-2018" виграло у держзакупівлях лотів на 10,07 млн грн, з початку поточного – на 16,7 млн грн. За місяці карантину поставило антисептиків на 4,23 млн грн.

ТОВ "Еврофарм Груп"/ 2,32 млн грн

Всього три договори на постачання антисептиків дозволили ТОВ "Еврофарм Груп", створеному у лютому минулого року мешканцем Дніпра Євгенієм Кононенко стати видним постачальним дезінфекційних засобів у комунальні установи.

Компанія зі статутним капіталом у 2 000 грн уклала угоди з "Міською клінічною лікарнею № 21 м. Дніпро" та "Міським управлінням справами Дніпровської міськради" на постачання антисептиків на 2,32 млн грн. Загалом фірма має широке коло інтересів – займається меблями, килимами, освітнім приладдям, також торгівлею фармтоварами.

ТОВ "Епіцентр К"/ 2 млн грн

З березня компанія "Епіцентр К", що належить найбагатшій парі України за версією українського Forbes Олександрі та Галині Герегам, поставили антисептиків у бюджетні установи на близько 2 млн грн.

В цілому компанія зі статутним капіталом у 158,6 млн грн з початку року виграла лотів на 311,7 млн грн. У минулому році оборот у публічних закупівлях "Епіцентр К" склав більше 464 млн грн.Источник: https://biz.censor.net.ua/r3199592

Теги: Епіцентр К,Еврофарм Груп,Дез – 2018 ,Дезмедексперт,Він Стрім,Дезодар,Фартунат,Фарматехк,Дез-Тайм,Музика Михаил,Лізоформ Медікал,Емец Глеб,Берадзе Заза,коронавирус, коронавирус,covid19,дезінфекція,Антисептики,Герега Александр,Герега, Александр Герега,Галина Герега,Ощадбанк,приоритет орг
Автор: Prioritet

Редактор: [email protected]

© 2010 Телеканал УНТ Українське Народне Телебачення

Мої відео