Інформаційне агентство УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

Глава Ради НБУ Богдан Данилишин: «На членів Ради НБУ не має бути ніякого зовнішнього тиску відносно того, кого залишати в НБУ, а кого звільняти». Коментар щодо статті члена Ради НБУ Віталія Шапрана

Глава Ради НБУ Богдан Данилишин: «На членів Ради НБУ не має бути ніякого зовнішнього тиску відносно того, кого залишати в НБУ, а кого звільняти». Коментар щодо статті члена Ради НБУ Віталія Шапрана
155160 ПЕРЕГЛЯДІВ

Кирило Шевченко призначений Головою НБУ Конституційною більшістю Верховної Ради України. І він має конституційне право формувати СВОЮ команду. 

Незалежним може бути НБУ як інституція, а не його складові - Рада чи члени Правління. Рада НБУ - складова Національного банку України, членів якої призначають Президент та Верховна Рада України. Є відповідна процедура відповідальності. 

Рада, за поданням Голови НБУ - призначає заступників Голови - чиновників на виконання певних операційних повноважень і тільки. Ніякими політичними функціями вони не наділені і є ЗАСТУПНИКАМИ голови. Ми їх фактично "найняли" за поданням Голови (попередніх двох включно). На членів Ради НБУ не має бути ніякого зовнішнього тиску відносно того, кого залишати в НБУ, а кого звільняти. Вважаю, що деякі останні публікації в ЗМІ є спробою тиску на роботу Ради, а окремих випадках - навіть залякування членів Ради.

Після зміни керівництва НБУ у 2014 році: члени Ради і секретаріату НБУ були звільнені, Рада НБУ не працювала майже 2 роки до 25 жовтня 2016 року!!!! і це КОНСТИТУІЙНИЙ орган! Я щось не бачив тоді реакції певних структур фактично на свідоме блокування діяльності Конституційного органу, аналогічно теперішній на догану чиновникам, яких сама Рада НБУ і призначила! 

Чому «банкопад» чи так зване «очищення банківської системи» здійснювався за відсутності Ради НБУ? 

і хто має нести політичну відповідальність за перешкоджання роботі Конституційного органу?; в 2014 році заступники Голови були звільнені всі; з 26 директорів департаментів на сьогодні «старих» залишилися тільки 4. Чисельність співробітників зменшення з 12 тис до 5.5 тис. Чисельність територіальних управлінь скорочено з 22 до 6 відділень. Ніхто в МФО ні в Європейський суд не звертався І трагедії не робив. Просто чесно виконував свою роботу і тихо мирно пішов. Хто хотів відновитися за рішенням суду - відновився (Борис Приходько). 

Хочу повідомити, що супільство ще не знає всього, що відбувалося за лаштунками НБУ за останні 6 років. Все це ще раз підтверджує, що парламентська комісія з оцінки діяльності НБУ періоду 2014-2020 років має запрацювати і зробити відповідні висновки.

В. Шапран дослідив деякі особливості окремих «кухні НБУ» останнього часу.

 

Глава Ради НБУ Богдан Данилишин

Теги: Глава Ради НБУ Богдан Данилишин, Богдан Данилишин, Голова Ради НБУ,НБУ,Борис Приходько,Віталій Шапран, Верховная Рада,Верховна Рада України,МФО,Європейський суд

Передрук матеріалів, використання фото, відео дозволяється тільки за умови посилання на «Інформаційне агентство УНТ» та зазначення автора. «Інформаційне агентство УНТ» не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Редактор: redaktor@unt.ua

© 2018 Інформаційне агентство УНТ Українське Народне Телебачення