Інформаційне агентство УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

Україна щороку втрачає до 3 млрд доларів через контрабанду, – екскерівник ДМС

Україна щороку втрачає до 3 млрд доларів через контрабанду, – екскерівник ДМС
173342 ПЕРЕГЛЯДІВ

Чверть мільярда доларів – саме стільки щомісяця втрачає український бюджет через контрабанду й незаконне оформлення товарів. Після знаменитого діалогу на закарпатській митниці Президент Зеленський звільнив усіх регіональних керівників митної служби, однак корупційні схеми не припинилися. Хто «кришує» контрабандні потоки? Дивіться у масштабному розслідуванні Дениса Гойка.

Зміна керманичів прокотилася всією країною. І звідусіль полетіли звіти про зменшення обсягів нелегально ввезених товарів. А екскерівник тіньового контрабандного офісу Олександр Грановський, відомий як «рішала на митниці», втік у Ізраїль.

За оцінкою ексголови Державної митної служби України Ігоря Муратова, бюджет втрачає на митниці від 1 до 3 мільярдів на рік. Однак хтось заробляє ці гроші щохвилини.

Muratov
Ігор Муратов Фото: скріншот

Однією з найрозповсюдженіших схем контрабанди товарів є «пересорт». Під назвою одного товару імпортують інший – дорожчий. До прикладу, під виглядом шкарпеток або шампуню в країну надходять мобільні телефони чи запчастини до елітних автівок.

«Я підняв нещодавно дані по завозу шкарпеток. Навіть якщо взяти все населення, то їх стільки завозиться, що мабуть за 5 років їх не можна використати. Це говорить про те, що завозиться зовсім інше», – коментує політичний експерт Ігор Мізрах.

Найбільшою перемогою у війні з незаконним ввезенням товарів правоохоронці назвали затримання після серії з десятків обшуків Вадима Альперіна – «короля контрабанди». Збиток від його схем рахували сотнями мільйонів гривень.

Alperin
Затримання Вадима Альперіна Фото: скріншот

І тут би поставити крапку: мовляв, контрабанді кінець. Адже разом із Альперіним затримали ще з десяток митників і, здавалося б, це перемога. Та вже за кілька місяців у ЗМІ з’явилися нові факти про відродження так званого Офісу контрабанди. Повноваження керівників взяли на себе реалізатори схем Грановського: Віктор Шерман та Сеяр Куршутов.

stopcor.org

Теги: Ігор Муратов,Віктор Шерман,Сеяр Куршутов,Контрабанда,митниця,Олександр Грановський

Передрук матеріалів, використання фото, відео дозволяється тільки за умови посилання на «Інформаційне агентство УНТ» та зазначення автора. «Інформаційне агентство УНТ» не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Редактор: redaktor@unt.ua

© 2018 Інформаційне агентство УНТ Українське Народне Телебачення

Мої відео