Інформаційне агентство УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

В столиці якість повітря перевищила норму у 7 разів

В столиці якість повітря перевищила норму у 7 разів
182525 ПЕРЕГЛЯДІВ

Київ регулярно потрапляє у рейтинг міст з найбільш бруднішою якістю повітря . Через погоду в столиці погіршилась якість повітря. Рівень шкідливих домішок перевищує норму у 7 разів.

Про це повідомили у Центральній геофізичній обсерваторії імені Бориса Срезневського. Погода сприяє накопиченню та затриманню шкідливих домішок у приземному шарі повітря. Їхній рівень у деяких районах вже перевищив добову норму.

Метеорологи опублікували «попередження про метеорологічні умови високого рівня забруднення повітря в Києві».
За даними постів спостереження, протягом 11-12 січня рівень забруднення діоксидом азоту досяг 5-7 середньодобових граничнодопустимих концентрацій (ГДК) в районах: Бессарабської площі, бульвару Лесі Українки та вул. Каунаської (7.1 ГДК).Тенденція накопичення шкідливих домішок у приземному шарі атмосферного повітря в Києві зберігатиметься надалі (13-14 січня включно).

Індекс забрудненості повітря в українських містах за перше півріччя 2020 року знизився з «високого рівня» до «підвищеного рівня». У жовтні 2020 року Центральна геофізична обсерваторія імені Бориса Срезневського опублікувала результати досліджень щодо рівня забруднення повітря в українських міст. Найбільше концентрацій домішок виявили в Маріуполі, Кам’янському, Одесі, Дніпрі, Кривому Розі та Києві. У цих містах концентрація формальдегіду перевищувала норму у 2,3 раза, а діоксиду азоту — в 1,5 раза. А найбільш «чистими» містами стали Горішні Плавні, Ізмаїл та Світловодськ.

Чим небезпечне забруднення повітря для людини? Забруднення повітря може призвести до змін у головному мозку людини, які в подальшому у старшому віці можуть викликати хворобу Альцгеймера та Паркінсона. Інформацію підтверджують статті вчених із Ланкастерського університету.
Передчасна смерть кожного восьмого жителя у країнах Європи пов’язана із забрудненням повітря, шумом, а також низькою якістю води та впливом хімікатів. Більше страждають вразливі прошарки населення, бідні люди.

Теги: Забруднення повітря , якість повітря

Передрук матеріалів, використання фото, відео дозволяється тільки за умови посилання на «Інформаційне агентство УНТ» та зазначення автора. «Інформаційне агентство УНТ» не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Редактор: redaktor@unt.ua

© 2018 Інформаційне агентство УНТ Українське Народне Телебачення

Мої відео