Інформаційне агентство УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

У 2020 році СБУ ліквідувала 15 нарколабораторій і вилучила контрабанду на понад 500 млн. гривень

У 2020 році СБУ ліквідувала 15 нарколабораторій і вилучила контрабанду на понад 500 млн. гривень
159135 ПЕРЕГЛЯДІВ

Протягом року Служба безпеки України ліквідувала 15 нарколабораторій, вилучила з незаконного обігу 1704 кілограми наркотичних засобів, понад 76 кілограмів психотропних речовин і 955 кілограмів прекурсорів (за висновками експертизи). Також Службою безпеки та за її матеріалами вилучено предмети контрабанди і виявлено порушення митних правил на загальну суму 511 мільйонів гривень.

Досить часто предметом контрабанди є наркотичні засоби. Власне, 64 такі факти за рік викрили співробітники СБУ. Серед них: транзитне переміщення через Україну 750 кілограмів каптагону, відомого як «бойовий наркотик Ісламської держави».

СБУ заблокувала також 7 контрабандних поставок великих партій кокаїну через морський порт «Південний». Наркокартелі переховували наркотик зокрема у контейнерах з фруктами.

За напрямом протидії іншим видам контрабанди СБУ розпочала за рік 78 кримінальних справ. Зокрема, на Харківщині викрито злочинне угруповання, що займалося контрабандою в Росію військової продукції, а на Житомирщині – групу, яка налагодила механізм мінімізації податків під час митного оформлення імпортних автомобілів.

Протидіяла СБУ і контрабанді культурних цінностей. Наприклад, викрила спробу незаконного вивезення з України до Євросоюзу унікального прижиттєвого видання «Кобзаря» Тараса Шевченка, датованого 1860 роком, і 200 срібних монет та прикрас часів Кельтської та Римської культур.

Нагадаємо, за рік СБУ знешкодила 81 організоване злочинне угруповання, 30 з яких займалися наркобізнесом. 

ssu.gov.ua

Теги: Служба Безпеки України, СБУ,контрабанда,наркотики

Передрук матеріалів, використання фото, відео дозволяється тільки за умови посилання на «Інформаційне агентство УНТ» та зазначення автора. «Інформаційне агентство УНТ» не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Редактор: redaktor@unt.ua

© 2018 Інформаційне агентство УНТ Українське Народне Телебачення

Мої відео