Телеканал УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

Заступник Міністра юстиції України з питань державної реєстрації Ольга Оніщук про зміни у сфері державної реєстрації та нотаріату у 2021 році

Заступник Міністра юстиції України з питань державної реєстрації Ольга Оніщук про зміни у сфері державної реєстрації та нотаріату у 2021 році
34891 ПЕРЕГЛЯДІВ

Початок нового року — це нагода фіналізувати річні здобутки та окреслити майбутні плани. Усі події 2020-го вже стали історією і ми почали творити нову, тож презентуємо дорожню карту змін для сфери державної реєстрації та нотаріату на 2021 рік.  

У 2021 році ми маємо вивести сферу державної реєстрації на новий якісний рівень, зробити її максимально безпечною та зручною для громадян.  Гарантувати спокій громадян за свою власність, забезпечити ефективний захист майнових та корпоративних прав від «реєстраційного» рейдерства — це незмінний пріоритет Міністерства юстиції України  і надважливе завдання для Офісу протидії рейдерству.

Що саме планується?

1. Розпочати перехід від формату швидкого реагування на порушення у сфері державної реєстрації до ризик-орієнтованої моделі запобігання «реєстраційному» рейдерству.

У 2020 році ми боролися із наслідками, розв’язували системні, подекуди хронічні, проблеми сфери державної реєстрації, які накопичувалися і не вирішувалися роками. В 2021-му ми  продовжуємо захищати майнові та корпоративні права і відновлювати статус-кво законних власників, водночас будемо реалізовувати низку попереджувальних заходів, які стануть надійним щитом від незаконних реєстраційних оборудок із нерухомістю чи бізнесом. Перш за все, плануємо визначити перелік найбільш ризикованих реєстраційних дій та створити адекватні і дієві інструменти контролю за їх проведенням.

2. Реалізувати комплексну реформу нотаріату, яка передбачає поступовий перехід до електронної системи нотаріату, закріплення єдиного статусу нотаріуса в Україні та посилення саморегулювання нотаріальної професії.

3. Розширити «географію» реалізації проєктів інформаційної взаємодії нотаріусів та державних реєстраторів із реєстрами територіальних громад, електронною базою даних про об’єкти нерухомого майна, права на які набуті до 2013 року.

4. Запровадити автоматичне блокування технічні «щити» від реєстраційних порушень у єдиних та державних реєстрах.

5. Удосконалити засади та механізми оскарження рішень, дій або бездіяльності у сфері державної реєстрації.

6. Розробити і запровадити онлайн-систему «Електронний Офіс протидії рейдерству».

7. Передбачити механізми здійснення перевірки достовірності інформації про кінцевих бенефіціарних власників, що містяться в ЄДР.

8. Ввести спрощену процедуру державної реєстрації філій та представництв іноземних юридичних осіб.

9. Скасувати обов’язкову державну реєстрацію громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи. Передбачити можливість діяльності громадських об’єднань на підставі модельного статуту.

10. Переглянути склад та повноваження суб'єктів державної реєстрації.

11. Встановити вимоги до робочого місця державного реєстратора, запровадити механізми обліку реєстраторів та контролю за припиненням їх діяльності у разі смерті або звільнення.

12. Спростити порядок отримання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації актів цивільного стану, максимально цифровізувавши існуючі опції.

Заступник Міністра юстиції України з питань державної реєстрації

Оніщук Ольга Миколаївна

Теги: Ольга Оніщук,державна реєстрація,Міністерство юстиції України,Заступник Міністра юстиції України з питань державної реєстрації Оніщук Ольга Миколаївна,Оніщук Ольга,Єдиний державний реєстр юридичних осіб,державний реєстр,Заступник Міністра юстиції України з питань державної реєстрації,Онищук,Онищук Ольга ,Мін’юст Ольга Оніщук,Мін’юст Оніщук,Ольга Оніщук,Оніщук,Міністерство юстиції ,Україна,Украина,Минюст,Минюст Украины,Министерство юстиции,Министерство юстиции Украины
Автор: wikibazacom

Редактор: [email protected]

© 2010 Телеканал УНТ Українське Народне Телебачення

Мої відео