Інформаційне агентство УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

Михайло Головко: «Схиляємо голови у пам'ять про загиблих Героїв Небесної сотні...»

Михайло Головко: «Схиляємо голови у пам'ять про загиблих Героїв Небесної сотні...»
3612 ПЕРЕГЛЯДІВ

У ці лютневі дні українці вшановують річницю розстрілів на Майдані Незалежності — найтрагічніший етап Революції гідності. На своїй сторінці у соціальній мережі голова Тернопільської обласної ради Михайло Головко поділився спогадами про події 18-го лютого 2014-го року.

Саме 18-го лютого смертельне поранення отримав побратим Михайла Головко – Олександр Капінос. Разом із Олександром Капіносом він був на Майдані. Віддав життя за Україну цього дня ще один побратим Михайла Головка – голова Городенківської районної організації ВО «Свобода» Сергій Дідич. Всього на вулицях Інститутській та Грушевського, Кріпосному провулку та у Маріїнському парку 18-го лютого загинули 23 людини, 509 українців було поранено.

Михайло Головко 18 лютого 2014-го року продемонстрував гранату, яку вилучили в «тітушок». Їх намагалися кинути у натовп протестувальників, які зібралися біля Верховної Ради України. Всередені гранати були цвяхи. «Це гранати, якими міліція закидати мирних протестувальників. Цвяхи на гранатах світлошумових – свідчення злочинних діянь Беркута», – повідомив тоді Михайло Головко.

18 лютого 2014-го року силовики і «тітушки» застосували вогнепальну зброю. Розпочався штурм, який злочинна влада назвала «антитерористичною операцією». Під час мирної демонстрації нелюди масово розстрілювали українців, які відстоювали своє право жити у вільній країні.

«Пам'ятаю, як разом із тисячами мітингувальників ми пройшли по Інститутській, потім змогли подолати кордони правоохоронців і вийти на вулицю Грушевського.

Жорстокості тих, хто мав би стати на захист народу, не було меж. Минуло сім років, та ці події досі у мене перед очима.

Верховна Рада України підтримала Постанову «Про Заяву Верховної Ради України у зв’язку з шостою річницею початку Євромайдану та подій Революції Гідності». Революцію гідності офіційно визнали одним із ключових моментів українського державотворення. Я сподіваюся, розслідування злочинів, скоєних під час Революції гідності буде завершено. Винні мають бути притягнуті до відповідальності!» — сказав Михайло Головко.

Теги: Олександр Капінос,Михайло Головко,Майдан,Революція гідності,Сергій Дідич,Герої Небесної сотні,Євромайдан

Передрук матеріалів, використання фото, відео дозволяється тільки за умови посилання на «Інформаційне агентство УНТ» та зазначення автора. «Інформаційне агентство УНТ» не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Редактор: redaktor@unt.ua

© 2018 Інформаційне агентство УНТ Українське Народне Телебачення

Мої відео