Телеканал УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

Петро Філюк – знаменитий гастроном сімейства судді Конституційного Суду продавав алкоголь неповнолітнім

Петро Філюк – знаменитий гастроном сімейства судді Конституційного Суду продавав алкоголь неповнолітнім
15771 ПЕРЕГЛЯДІВ

Нещодавно, 27 березня Президент Володимир Зеленський скасував указ експрезидента Віктора Януковича від 14 травня 2013 року про призначення Олександра Тупицького суддею Конституційного Суду України. Відповідний документ оприлюднений на офіційному сайті Глави держави. В указі зазначається, що таке рішення прийнято "з метою гарантування додержання Конституції України, прав і свобод людини і громадянина, забезпечення державної незалежності і національної безпеки, керуючись національними інтересами України".

Нагадаємо, що 27 жовтня 2020 року Конституційний суд України на чолі із Олександром Тупицьким ухвалив рішення у справі за поданням 47 народних депутатів України, скасувавши статтю 366-1 Кримінального кодексу, якою передбачається відповідальність за недостовірне декларування. Згодом, після прийняття цього доленосного рішення у ЗМІ було опубліковано список суддів КС які проголосували за його прийняття. Загалом, за скасування  відповідальності за недостовірне декларування проголосували 11 суддів КС, серед яких і екс Глава Волинського апеляційного суду, а з жовтня 2019 року колега вище згаданого О. Тупицького - Петро Тодосьович Філюк.

Петро Філюк неодноразово був фігурантом антикорупційних розслідувань, зокрема він 5 років не декларував бізнес дружини і 50 тис доларів. Саме про відомий на всю Україну бізнес дружини ми й поговоримо у сьогоднішній публікації. Та перед цим хотілось би зазначити, що суддя Конституційного суду уже давно викликає огиду в українського суспільства. Так, за інформацією Центру протидії корупції та ВГО "Автомайдан" він увійшов до списку недоброчесних кандидатів які потрапили у КСУ, а також свого часу отримав премію «НЕ.ЧЕСТЬ тижня».  Крім того, після скандального голосування за скасування  відповідальності за недостовірне декларування громадські активісти, ветерани АТО та майданівці влаштували акцію протесту під його будинком, який знаходиться у селі Тарасове, що під Луцьком.

Скріншот: сайт columnist.com.ua

До речі, щодо сумнівних рішень. Нещодавно журналіст, громадський діяч та шеф-редактор журналу «Персона.ТОП» Ігор Мізрах опублікував дані одного із таких. Згідно наведеної автором інформації рішення судді Філюка Пера Тодосьовича могло завдати нашій державі збитків на суму більше як 1 мільйон гривень.  

Крім того, журналіст чітко підкреслив «здобутки» судді Конституційного Суду, цитуємо:  

«І так, за плечима Петра Філюка: голосування «ЗА» скасування недостовірного декларування; сумнівно нажите майно, через що являється фігурантом антикорупційних розслідувань; приховування статків членів сім’ї; входить до числа недоброчесних суддів; «коронований» премією «НЕ.ЧЕСТЬ», і це лише «крапля в морі». Найцікавіше те, що попри такий «солідний багаж» він ще й досі спокійно сидить у кріслі Судді Конституційного Суду України, що є прямим знущанням над народом і державою!!!», - Ігор Мізрах.

Повернемось до вище згаданого відомого бізнесу сімейства Філюків.

І так, напевне всі ще добре пам’ятають як Анатолій Матіос і його прокурори стали адвокатами… правда вдалось їм це – саме через гастроном сімейства судді Конституційного Суду Петра Філюка. А для тих хто призабув цю історію із «диво-магазином» пропонуємо переглянути відео наших колег-журналістів із видання Klymenko Time:

Цікаво, що цей же гастроном Філюків восени 2020 року фігурував у розслідуванні Bihus.Info. Журналісти виявили, що Суддя КСУ Філюк з 2015 по 2019 роки, будучи на посаді голови Апеляційного суду Волинської області, не вказував у своїх деклараціях ПП «Акрополь», що належить його дружині Олені Філюк. Також йдеться про 20 тисяч доларів кешем та 644 тис грн на рахунку, які суддя згадав лише після призначення в КСУ.

Скріншот: сайт bihus.info

Ми ж в свою чергу знайшли ще одну цікаву деталь цього дивовижного гастроному сімейства Філюків. На фоні фактів які висвітлювали шеф-редактор журналу «Персона.ТОП» Ігор Мізрах та журналісти Bihus.Info наша інформація менш резонансна, але аж ніяк не така, що не потребує уваги суспільства та влади. Мова йде про так-звану суддівську «доброчесність», яка є вагомим фактором потрапляння до лав Конституційного Суду.

Дружина судді Олена Філюк являється засновником, директором та ще й продавцем (такі її дані  декларував Петро Філюк) приватного  підприємства «Акрополь» (Код ЄДРПОУ 25087350), яке спеціалізується на роздрібній торгівлі в магазинах. Ну і ще… служить офісом для адвокатської контори Матіоса і КО.  На балансі вказаного підприємства половина великого нежитлового приміщення в Луцьку площею 773,7 кв. м. Ще п’ятдесятьма відсотками володіє син судді Філюк Петро Петрович, які він отримав у подарунок.

 

Скріншот: сайт opendatabot.ua

І от на частку яка належить «видатному» гастроному був накладений арешт. Причиною для арешту було рішення Волинського окружного адмінсуду. На ПП «Акрополь» сімейства Філюків   наклали штраф за продаж алкогольних напоїв особі, яка не досягла 18 років і за продаж алкогольних напоїв на розлив. До того ж Філюки аж ніяк не бажали добровільно сплатити штраф, а тому фіскальна служба вимушена була звертатись до суду. 

 

За продаж алкоголю неповнолітньому особисто покарали навіть дружину Петра Філюка, правда розмір її покарання був оцінений всього у 85 гривень, адже згідно даних судової постанови вона щиро покаялась.

Скріншот: сайт reyestr.court.gov.ua

Та варто підкреслити, що 85 гривень - це не всі штрафні санкції проти гастроному сімейства Філюків. Згідно рішення, яке прийняв  07 червня 2019 року Волинський окружний адміністративний суд - приватне підприємство «Акрополь» на користь місцевого бюджету повинно було сплатити заборгованість по сплаті фінансових санкцій у розмірі 13 600 гривень. 

Скріншот: сайт reyestr.court.gov.ua

Потрібно наголосити, що Петро Тодосьович Філюк приховав  факт порушення «Правил дорожнього руху». У своїй Декларації доброчесності за 2016 рік він стверджував, що «ним не здійснювались вчинки, що можуть мати наслідком притягнення його до відповідальності».  Однак це очевидна неправда, що довелось визнати навіть Вищій кваліфікаційній комісії, яка звернулась до Вищої ради правосуддя з дисциплінарною скаргою на Філюка. ВРП порушила провадження і теж підтвердила факт недостовірності даних, але вирішила, що тоді ще голова Апеляційного суду зробив це ненавмисне, а тому карати його не варто. Цей факт правопорушення, що не був вказаний у декларації доброчесності не врахували й під час відбору до Конституційного Суду України. 

Зрозуміло, що продаж алкоголю неповнолітнім гастрономом Філюків, також можливо й не тягне на відповідальність за його особисту доброчесність, але сам по собі цей факт – є надзвичайно цинічним та кричущим. Просто, якщо вже сім’я із великим доходом, та ще й судді високого рангу йде на такі способи заробітку… Тоді як бути всім іншим?...

Хоча, якщо врахувати приховування Петром Філюком цього бізнесу в деклараціях, і здачу в оренду «прилавка» під офіс Матіосу і його адвокатам, то напевне… просто не слід й нічого коментувати…

Це просто цинізм!... Цинізм у лавах Конституційного Суду України!!!

А може Петру Філюку вже пора наздоганяти на виході свого колегу Олександра Тупицького  

Теги: Петро Філюк,суддя КСУ Петро Філюк,судья Петро Філюк,судья Філюк,Петро Тодосьович Філюк,Анатолій Матіос,Олена Філюк,Акрополь,ВРП, КСУ,ПП Акрополь,Філюк КСУ,адвокати із гастроному, Ігор Мізрах,Конституційний Суд,Александр Тупицкий

Редактор: [email protected]

© 2010 Телеканал УНТ Українське Народне Телебачення

Мої відео