Телеканал УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

Арсен Аваков проінспектував Центр авіації Нацполіції на Черкащині

Арсен Аваков проінспектував Центр авіації Нацполіції на Черкащині
32378 ПЕРЕГЛЯДІВ

Сьогодні, 15 червня, міністр внутрішніх справ відвідав з робочою поїздкою Центр авіаційного забезпечення Нацполіції, що базується на вертодромі «Гелікоптерного майданчику Канів». На території 8,6 га закуплено та побудовано два додаткові ангари для авіації Національної поліції України, а невдовзі буде збудовано готельний комплекс для потреб авіаційного персоналу. 

«Сьогодні ми знаходимося на базі авіаційного забезпечення Нацполіції, де розташовані спеціалізовані вертольоти для потреб поліції та санавіації. Є також гелікоптерна група прикордонників, гвардійців та рятувальників. За необхідності вони всі працюють за спеціальним алгоритмом і допомагають одне одному. Саме цей майданчик буде обслуговувати Черкаську та Київську області», - сказав Арсен Аваков.

За словами міністра внутрішніх справ, протягом 1,5 року борти по всій країні будуть розставлені на чергування таким чином, щоб забезпечувати транспортування хворих, трансплантологію, надзвичайні ситуації, військові та поліцейські потреби. «Ми розставимо гелікоптери по країні так, щоб вертолітна група системи авіаційної безпеки Міністерства внутрішніх справ взаємодіяла для допомоги людям по всій державі від питань медицини до  надзвичайних ситуацій», – повідомив Арсен Аваков. 

Заступник міністра внутрішніх справ Сергій Гончаров додав, що до кінця 2021 року планується постачання 26 французьких вертольотів Airbus. Зокрема, 8 - Н145 останньої модифікації для потреб Національної поліції; 7  – Н125 для Держприкордонслужби та 11 - Н225 для ДСНС і Нацгвардії.

Своєю чергою глава Нацполіції Ігор Клименко зазначив, що частина вертольотів буде використовуватися для порятунку людей, тоді як інша – для проведення спецоперацій.

«За рік ми побудували центр, який повністю забезпечить функціонування авіації Нацполіції, що входить до складу Єдиної системи авіаційної безпеки та цивільного захисту МВС. Наші гелікоптери будуть задіяні для порятунку людей та проведення спецоперацій. Вертоліт рухається зі швидкістю 225 км/год, що в чотири рази швидше, ніж автомобіль. Нині поліція стала ще більш мобільною та швидкою», - наголосив Ігор Клименко.

Начальник Управління авіації та поліції на воді Сергій Науменко розповів, що для належного функціонування Єдиної системи авіаційної безпеки та цивільного захисту МВС у Національній поліції  створено Державну установу «Центр авіаційного забезпечення Національної поліції України», введено посади авіаційного персоналу та затверджено постійний штат установи. 

«У рамках розвитку Єдиної системи авіаційної безпеки та цивільного захисту МВС у 2020 Національна поліція України отримала два вертольоти Airbus H145, які були розмитнені, пройшли відповідну сертифікацію, зареєстровані в установленому порядку та одержали дозволи на виконання польотів», - сказав Сергій Науменко. 

За його словами, згідно з графіком проводяться навчання та перепідготовка авіаційного персоналу. На сьогоднішній день у Льотній академії компанії Airbus Helicopters Deutschland вже успішно пройшли перепідготовку 30 техніків, з яких 3 отримали свідоцтва інструкторів, 12 пілотів та 4 інженери Нацполіції. При цьому технічний персонал здав іспити та отримав відповідні сертифікати (перші з силових відомств України). Водночас 4 пілоти проходять навчання, а ще 4 – пройдуть перепідготовку в серпні поточного року. 

ДОВІДКОВО:

З березня 2018 року МВС запустило новий проєкт  - Систему авіаційного захисту та безпеки. В рамках побудови Системи планується використання як наявних літальних апаратів (літаки Ан та гелікоптери Мі-2, Мі-8, ЕС-145) так і придбаних в рамках контракту з компанією Airbus Helicopters гелікоптерів Н-125, Н-145 та Н-225.

Вже у березні 2021 року, за ініціативи Міністерства внутрішніх справ та Міністерства охорони здоров’я, було створено Єдиний аеромедичний простір, який передбачає запровадження системи аеромедичної евакуації та авіаційне транспортування анатомічних матеріалів реципієнтів. З 1 квітня у Львівському регіоні (це 7 областей: Львівська, Закарпатська, Івано-Франківська, Волинська, Рівненська, Тернопільська і Чернівецька) на постійне чергування заступила авіація МВС. З 1 травня таке ж чергування запроваджено в Київському регіоні (охоплює Київську, Вінницьку, Житомирську, Кіровоградську, Полтавську, Сумську, Чернігівську області та місто Київ). Наразі до Єдиного аеромедичного простору приєднаються Черкаси та схід країни. Заплановано, що до осені такі пункти запрацюють по всій країні. Окрім льотного складу, на пунктах базування постійно чергуватимуть медики. Гелікоптерами та літаками Системи авіаційної безпеки МВС будуть керувати молоді пілоти, які вже пройшли чи наразі проходять відповідну підготовку.

Лише за перші місяці роботи Єдиного аеромедичного простору вдалося врятувати 7 громадян, які потребували термінової медичної допомоги, а також вчасно доставити орган для трансплантації для маленького хлопчика, який потребував термінової операції. 

Департамент комунікації МВС України

Теги: Арсен Аваков,Центр авіації Нацполіції на Черкащині,Центр авіації Нацполіції ,Міністерства внутрішніх справ, медицина,Сергій Гончаров ,Держприкордонслужби,Ігор Клименко ,глава Нацполіції Ігор Клименко , МВС,Сергій Науменко,Украина,Україна, Арсен Аваков,Аваков,Арсен Аваков Википедия, Нацполіція,ГУ Нацполиции,Нацполиция,Национальная полиция,Национальная полиция Украины,Національна поліція, Національна поліція України,МВС,МВС Аваков,МВС Арсен Аваков,Міністр внутрішніх справ,Міністр внутрішніх справ Аваков,Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков,Міністр внутрішніх справ України,Міністр внутрішніх справ України Аваков,Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков,Министр внутренних дел,Министр внутренних дел Аваков,Министр внутренних дел Арсен Аваков,Министр внутренних дел Украины,Министр внутренних дел Украины Аваков,Министр внутренних дел Украины Арсен Аваков, Міністерство внутрішніх справ, Міністерство внутрішніх справ України, Министерство внутренних дел,Министерство внутренних дел,Министерство внутренних дел Украины
Автор: wikibazacom

Редактор: [email protected]

© 2010 Телеканал УНТ Українське Народне Телебачення

Мої відео