Телеканал УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

Євген Котик: Е-лікарняний – це новий прогресивний кейс для України

Євген Котик: Е-лікарняний – це новий прогресивний кейс для України
286257 ПЕРЕГЛЯДІВ

Відтепер українці можуть отримати електронний лікарняний. Лікарняні — одна з найпопулярніших послуг в Україні. Щороку їх отримують 5,5 млн українців і виплачують понад 18 мільярдів гривень за листками непрацездатності.

Електронні лікарняні — масштабний сервіс, який змінить життя пацієнтів та лікарів. Цього тижня МОЗ разом із НСЗУ, Мінсоцполітики, ПФУ, ФССУ та Мінцифрою запустили електронні лікарняні.

Незабаром на порталі Дія з’явиться можливість для користувачів перевірити наявність електронного листка непрацездатності, а також публічний сервіс перевірки медичного висновку про тимчасову непрацездатність.

Процес отримання лікарняного для українців значно спростився: пацієнт приходить до лікаря на огляд, лікар створює електронний медичний висновок про тимчасову непрацездатність у Реєстрі та завіряє його КЕПом, пацієнт отримує про це повідомлення від E-health, звідти за кілька секунд лікарняний потрапляє до Реєстру Пенсійного фонду, там формується електронний листок непрацездатності — це саме той документ, за яким нараховують виплати. Про це також пацієнт отримає повідомлення на телефон, вже від ПФУ.

Важливо, що до Пенсійного фонду потрапить лише та інформація, яка необхідна для нарахування виплат: причина непрацездатності, період лікарняного та лікар, який його виписав. Ні ПФУ, ні роботодавець не будуть знати діагноз. Кожен документ можна буде перевірити за спеціальним номером на сайті Пенсійного фонду.

«Е-лікарняний – це новий прогресивний кейс для України, який завдяки нашим спільним зусиллям сьогодні стартував. Впровадження Е-лікарняного дозволить роботодавцю і Фонду бачити в перший день, що застрахована особа захворіла і в якій лікарні чи який сімейний лікар сформував медичний висновок про хворобу цієї особи. Як результат, ми одержали систему, яка дозволить ефективно застосовувати ризикоорієнтовані підходи до перевірки листків непрацездатності та проведення страхових виплат, що спростить процедуру», – зазначив перший заступник Міністра соціальної політики Євген Котик.

Із червня по серпень в Україні діятиме перехідна модель впровадження Е-лікарняних – медичні заклади поступово переходитимуть на формування електронних медичних висновків про тимчасову непрацездатність. А з 1 вересня цього року всі медзаклади мають формувати їх в електронному вигляді.

kmu.gov.ua

Теги: Євген Котик,Е-лікарняний,Лікарняний,МОЗ,Електронні лікарняні,Котик Євген Дмитрович,перший заступник Міністра соціальної політики

Редактор: [email protected]

© 2010 Телеканал УНТ Українське Народне Телебачення

Мої відео