Велике свято Маковію

Велике свято Маковію

Сьогодні, 14 серпня, православні християни святкують Медовий Спас, або ж як його ще називають — Маковія. Це перший зі Спасів, другий - Яблучний Спас, буде відзначатися через кілька днів, а ще пізніше — Горіховий.

За легендами, святкування Медового Спасу бере свій початок у Візантії на честь перемоги Мануїла над язичниками в 1164 році. Сьогодні християни у церквах святять воду, мак та інші квіти на знак подяки Господу за врожай, що поспів. Також святять і мед, адже на цей день припадає другий збір сот з вуликів. Після освячення свіжого меду, вся родина куштує його.

Обов’язково цього дня святять квіти. В букетах повинні бути великі головки маку, колоски, чорнобривці, жоржини та різні трави. Кожна з квітів має свій сенс. Запашний освячений букетик після освячення кладуть за ікони, а весною розвіюють по вулицях міста.

СВІЙ ПЕРШИЙ ВІЗИТ НОВИЙ ПРЕДСТОЯТЕЛЬ ПРАВОСЛАВНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ЦЕРКВИ РАЗОМ ІЗ ПРЕЗИДЕНТОМ УКРАЇНИ ЗДІЙСНИЛИ ДО ДНІПРОВСЬКОЇ ЄПАРХІЇ
Президент України Петро Порошенко взяв участь у молебні в Дніпровському Храмі "Різдва Пресвятої Богородиці" Православної Церкви України. Богослужіння провів Митрополит Київський...