Президент дозволив не повертати борг Росії

Президент дозволив не повертати борг Росії

Якби Порошенко не підписав закон про безстроковий мораторій на виплату боргу, узятого Януковичем, вже влітку Україна могла б зітнутися с борговими зобов’язаннями.

Прийнятий Верховною Радою закон повернутий підписаним. Зокрема у новому законі України йдеться про продовження строку дії тимчасового мораторію на виплату за боргом України перед Росією. Обсяг боргу становить 3 млрд доларів, він був узятий урядом Януковича ще у 2013 році.

Термін дії попереднього закону мав закінчитися 1 липня 2016 року. Новий закон скасовує будь-яку кінцеву дату на дію мораторію, а отже він стає безстроковим.  Це дає додатковий час Україні для того, щоб вжити дії по погашенню боргу.

Нещодавно Російська Федерація подала позов проти України до Високого суду у Лондоні, тому наразі Україна займається підготовкою до суду. Проводиться робота з юридичними радниками.

В російському Мінфіні заявили про повню готовність до обговорення з представниками України питання про реструктуризацію боргу, незважаючи на подачу позову.


СВІЙ ПЕРШИЙ ВІЗИТ НОВИЙ ПРЕДСТОЯТЕЛЬ ПРАВОСЛАВНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ЦЕРКВИ РАЗОМ ІЗ ПРЕЗИДЕНТОМ УКРАЇНИ ЗДІЙСНИЛИ ДО ДНІПРОВСЬКОЇ ЄПАРХІЇ
Президент України Петро Порошенко взяв участь у молебні в Дніпровському Храмі "Різдва Пресвятої Богородиці" Православної Церкви України. Богослужіння провів Митрополит Київський...